Miłość 50+, czyli gdzie szukać drugiej połówki?

Myślisz, że nie wypada ci umawiać się na randki, bo jesteś seniorem? Nic bardziej mylnego! Sprawdź, gdzie i jak szukać drugiej połówki. Zajrzyj do poradnika randkowego od CafeSenior.

Gdzie znaleźć samotnych seniorów, z którymi może połączyć cię uczucie? Przygotowaliśmy specjalnie dla was poradnik randkowy, w którym polecamy sprawdzone sposoby na poszukiwanie bliskiej osoby.

Reklama

Portale randkowe dla seniorów, czaty i fora

Dziś seniorzy coraz częściej korzystają z internetu. W tym miejscu całkiem łatwo jest znaleźć miłość lub przynajmniej osobę wartą zainteresowania. Istnieje wiele możliwości poznania kogoś drogą elektroniczną, wśród nich znajdują się: portale randkowe, czaty i fora, a nawet zwykłe ogłoszenia. Umawiając się z osobą poznaną w internecie na spotkanie, dobrze zachować większe bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek. Miejsce pierwszego spotkania powinno nie być odosobnione, warto także zabrać ze sobą znajomą lub znajomego. Nie ujawniajmy miejsca zamieszkania już na pierwszej randce.
Samotni emeryci i seniorzy zakładają konta przede wszystkim na największych portalach randkowych (Sympatia, Edarling, Przeznaczeni). Coraz popularniejsze są także portale randkowe dla seniorów, dedykowane osobom 50+(Razem50plus, Seniorra). Zakładając swoje konto w portalu, użytkownicy mogą dodać zdjęcie, opisać swoje zainteresowania, cechy charakteru i powiedzieć, kogo szukają. Większość portali randkowych ma wbudowane czaty, przez które możesz porozmawiać z interesującą cię osobą. Jeśli lubisz czatować, polecamy popularne czaty w dużych serwisach – wp.pl, Interii czy onetowej Sympatii.

 

Umów się na bezpłatne badanie słuchu! Kliknij tutaj

Klub seniora

Klub seniora to doskonałe miejsce do spotkań w gronie osób w naszym wieku i  nawiązywania bliższych relacji. Wiele klubów seniora organizuje kursy i warsztaty, które mogą zainspirować nas do nowego hobby i dać wiele radości. Zajęcie plastyczne, wycieczki, spacery, wieczorki kulturalne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Wspólne hobby i pasja łączą ludzi. Dają okazję i pretekst do rozmowy i bycia z drugą osobą. I szansę na nowe, obiecujące znajomości.

Reklama

Turnus w sanatorium

Czy wiesz, że w Polsce mamy aż 40 miejscowości uzdrowiskowych? Położone są w pięknych zakątkach naszego kraju. Do sanatorium można pojechać w ramach refundacji z NFZ lub samodzielnie pokryć koszty pobytu i zabiegów. Wśród seniorów poszukujących swojej drugiej połówki, jednym z najpopularniejszych sanatoryjnych kierunków jest Ciechocinek. Ciechocinek od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na bogatą ofertę uzdrowisk i sanatoriów. W sezonie leczy się tam aż 80 tys. osób! Wielu kuracjuszy szuka w Ciechocinku głównie towarzystwa. Wspólne zabiegi, posiłki i wieczorne dancingi sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości.

Biuro matrymonialne

Dla tradycjonalistów idealne są biura matrymonialne. Seniorzy 50+, którzy szukają partnerów tą drogą, często znajdują partnerów na długie lata. Dzieje się tak, gdyż kandydaci wcześniej poddawani są testom psychologicznym i charakterologicznym, zaś partnerzy do wspólnych spotkań dobierani są według podobieństwa profili.

Reklama

Speed dating, czyli szybkie randki dla seniorów

Szybkie randki to dość nowa forma poznawania nowych ludzi. Przed randką trzeba najczęściej zapisać się i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora (najczęściej - fundacji, stowarzyszenia, klubu lub kawiarni). Na czym polega i jak wygląda szybka randka? Grupa mężczyzn i kobiet spotyka się w wyznaczonym miejscu. Pary siadają naprzeciwko siebie i przez parę minut odpowiadają na pytania, by jak najlepiej się poznać. Następnie przechodzą do kolejnej osoby. Wśród seniorów ten sposób randkowania jest najbardziej popularny na Zachodzie. Osoby starsze są często nieśmiałe, gdyż przez długi czas nie miały kontaktu z płcią przeciwną. Ten sposób pozwala im zapomnieć o stresie i daje szanse na poznanie kogoś wyjątkowego.
Aby wyruszyć na poszukiwania bliskiej osoby potrzeba trochę odwagi i pozytywnego pozytywnego nastawienia. Mamy nadzieję, że z randkowym poradnikiem od CafeSenior będzie to łatwiejsze. Powodzenia!

Czytaj także: 

Jak zdobyć nowych znajomych?

Ministerstwo dofinansuje domy i kluby dziennego pobytu dla seniorów

Bliskość nie tylko od święta

 

Więcej z kategorii Życie intymne
Przeczytaj artykuł
Nadzieja na pokonanie alzheimera
Przeczytaj artykuł
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
Przeczytaj artykuł
Rośnie zadłużenie polskich seniorów
Powiązane artykuły
Rzeźby lodowe w Poznaniu - zdjęcia
Masło orzechowe pozwoli wykryć Alzheimera?
Masz podwyższony cholesterol? Zobacz, co radzi Ci lekarz
Jan Morawiec złotym medalistą maratonu w Brazylii!

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online