Jeśli masz swój styl, nie musisz uganiać się za trendami

Spis treści

Styl i elegancja to umiejętność ubrania się w odpowiedni sposób. Sposób, który zatuszuje mankamenty i uwydatni atuty figury. Można mieć na sobie bardzo proste i tanie ubranie, ale gdy dodamy do niego eleganckie dodatki, sprawimy wrażenie modnie i dobrze ubranej.

 

Styl i elegancja to coś innego niż moda


Jest wiele kobiet, które śledzą pokazy mody, czytają kobiece czasopisma, oglądają programy TV poświęcone modzie i uważają, że należy natychmiast popędzić do sklepu i kupić ciuch, który jest tam prezentowany. Nie zważają wtedy zazwyczaj na to, czy jest to ubiór, w którym jest im do twarzy, czy pasuje do ich figury. Jest to najczęstszy i najgorszy błąd, jaki można popełnić. Hołdowanie modzie bez zastanowienia jest ostatnio bardzo popularne w Polsce. Widzimy to szczególnie na ulicach, ale także na zdjęciach niektórych naszych celebrytek. Bo cóż może być gorszego niż zrobienie z siebie straszydła. Często też w tym celu kupujemy drogie markowe ubrania, które, źle dobrane, wcale nie dodają nam urody i elegancji. Styl i elegancja to coś zupełnie innego niż moda.

Styl i elegancja to umiejętność ubrania się w odpowiedni sposób. Sposób, który zatuszuje pewne nasze mankamenty i uwydatni atuty naszej figury. Czasem jest to klasyczna, prosta sukienka, do której dodano w odpowiedni sposób biżuterię, torebkę, buty, pasek czy apaszkę. Uważam, że dodatki dają 80 procent stylu naszym strojom. Można mieć na sobie bardzo proste i tanie ubranie, ale gdy dodamy do niego eleganckie dodatki, sprawimy wrażenie modnie i dobrze ubranej.

 

 

Zmieniaj tylko dodatki


W modzie obowiązuje bardzo ważna zasada: jeżeli jest Ci w czymś dobrze, noś to, a zmieniaj tylko dodatki. Dobrze jest też kupować ubrania proste w kroju, klasyczne, z dobrych materiałów i, jeżeli taką rzecz upolujemy, warto ją kupić w kilku różnych kolorach, aby móc potem tworzyć z nich różne stylizacje. Taki styl ubierania się jest zawsze modny i nie tak kosztowny jak kupowanie co sezon nowych ciuszków. A na dodatek w ten sposób można się od zakupów uzależnić, co już nie jest takie zabawne.

I tak nie będziemy w stanie nadążyć z zakupami za modą, bo w sklepach jest obecnie nadmiar towaru.
Nie wyjdzie też to na dobre naszej szafie, w której trudno będzie to wszystko pomieścić, a przecież nie każda z nas potrafi również pozbywać się regularnie swoich ubrań, a to ze względu na sentyment lub na wrodzone zbieractwo.

 

 

Rady, które warto zapamiętać


Zastanówmy się więc najpierw trzy razy, zanim popędzimy do sklepu po obejrzeniu serialu, w którym główna bohaterka założyła na siebie odlotowy sweterek, bo my możemy wyglądać w nim niekoniecznie już tak wspaniale. Poradźmy się też czasem kogoś obiektywnego, bo nie zawsze potrafimy same dobrze się ocenić. Patrząc na siebie w lustrze, często nie dostrzegamy naszych dobrych stron figury, a wyolbrzymiamy nasze wady. Jeżeli mamy kompleksy, będzie nam trudno bez pomocy dobrać odpowiednie stroje.

Całości eleganckiego stroju powinien dopełniać świetnie dobrany makijaż, a także zadbane paznokcie u rąk i stóp. Lekka woń markowych perfum uczyni z nas kobietę, za którą obejrzy się niejeden mężczyzna i kobieta.

Blog Pani Krystyny Bałakier: 

 

Więcej z kategorii Pasje
Przeczytaj artykuł
Od plaży do miasta: Przewodnik po letnim obuwiu
Przewodnik po letnim obuwiu
Przeczytaj artykuł
Tanie marynarki damskie na każdą okazję
Tanie marynarki damskie
Przeczytaj artykuł
Jak ubrać się na sylwestra?
Powiązane artykuły
Jak dobrać okulary do twarzy? Kształt okularów a twarzy
Moda dla 60-latki - fryzury dla pań po 60, sukienki, stylizacje
59-letnia Yasmina odmienia świat mody
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów

Reklama