Jeśli masz swój styl, nie musisz uganiać się za trendami

Spis treści

Styl i elegancja to umiejętność ubrania się w odpowiedni sposób. Sposób, który zatuszuje mankamenty i uwydatni atuty figury. Można mieć na sobie bardzo proste i tanie ubranie, ale gdy dodamy do niego eleganckie dodatki, sprawimy wrażenie modnie i dobrze ubranej.

 

Styl i elegancja to coś innego niż moda


Jest wiele kobiet, które śledzą pokazy mody, czytają kobiece czasopisma, oglądają programy TV poświęcone modzie i uważają, że należy natychmiast popędzić do sklepu i kupić ciuch, który jest tam prezentowany. Nie zważają wtedy zazwyczaj na to, czy jest to ubiór, w którym jest im do twarzy, czy pasuje do ich figury. Jest to najczęstszy i najgorszy błąd, jaki można popełnić. Hołdowanie modzie bez zastanowienia jest ostatnio bardzo popularne w Polsce. Widzimy to szczególnie na ulicach, ale także na zdjęciach niektórych naszych celebrytek. Bo cóż może być gorszego niż zrobienie z siebie straszydła. Często też w tym celu kupujemy drogie markowe ubrania, które, źle dobrane, wcale nie dodają nam urody i elegancji. Styl i elegancja to coś zupełnie innego niż moda.

Styl i elegancja to umiejętność ubrania się w odpowiedni sposób. Sposób, który zatuszuje pewne nasze mankamenty i uwydatni atuty naszej figury. Czasem jest to klasyczna, prosta sukienka, do której dodano w odpowiedni sposób biżuterię, torebkę, buty, pasek czy apaszkę. Uważam, że dodatki dają 80 procent stylu naszym strojom. Można mieć na sobie bardzo proste i tanie ubranie, ale gdy dodamy do niego eleganckie dodatki, sprawimy wrażenie modnie i dobrze ubranej.

 

 

Zmieniaj tylko dodatki


W modzie obowiązuje bardzo ważna zasada: jeżeli jest Ci w czymś dobrze, noś to, a zmieniaj tylko dodatki. Dobrze jest też kupować ubrania proste w kroju, klasyczne, z dobrych materiałów i, jeżeli taką rzecz upolujemy, warto ją kupić w kilku różnych kolorach, aby móc potem tworzyć z nich różne stylizacje. Taki styl ubierania się jest zawsze modny i nie tak kosztowny jak kupowanie co sezon nowych ciuszków. A na dodatek w ten sposób można się od zakupów uzależnić, co już nie jest takie zabawne.

I tak nie będziemy w stanie nadążyć z zakupami za modą, bo w sklepach jest obecnie nadmiar towaru.
Nie wyjdzie też to na dobre naszej szafie, w której trudno będzie to wszystko pomieścić, a przecież nie każda z nas potrafi również pozbywać się regularnie swoich ubrań, a to ze względu na sentyment lub na wrodzone zbieractwo.

 

 

Rady, które warto zapamiętać


Zastanówmy się więc najpierw trzy razy, zanim popędzimy do sklepu po obejrzeniu serialu, w którym główna bohaterka założyła na siebie odlotowy sweterek, bo my możemy wyglądać w nim niekoniecznie już tak wspaniale. Poradźmy się też czasem kogoś obiektywnego, bo nie zawsze potrafimy same dobrze się ocenić. Patrząc na siebie w lustrze, często nie dostrzegamy naszych dobrych stron figury, a wyolbrzymiamy nasze wady. Jeżeli mamy kompleksy, będzie nam trudno bez pomocy dobrać odpowiednie stroje.

Całości eleganckiego stroju powinien dopełniać świetnie dobrany makijaż, a także zadbane paznokcie u rąk i stóp. Lekka woń markowych perfum uczyni z nas kobietę, za którą obejrzy się niejeden mężczyzna i kobieta.

Blog Pani Krystyny Bałakier: 

 

Więcej z kategorii Moda
Jak dobrać buty? Uniknij częstych błędów
Magia dodatków. Jakie najlepiej pasują do dojrzałej kobiety?
Jak ubrać się na sylwestra?
Powiązane artykuły
Moda dla 60-latki - fryzury dla pań po 60, sukienki, stylizacje
Przewodnik po letnim obuwiu
Od plaży do miasta: Przewodnik po letnim obuwiu
Jak powinna wyglądać starsza pani?
Jak powinien ubierać się dojrzały mężczyzna?
Jak dobrać okulary do twarzy? Kształt okularów a twarzy