Jaką sieć komórkową wybrać dla seniora?

Wybór odpowiedniej sieci komórkowej ma spory wpływ na komfort użytkowania telefonu. Poszczególne oferty są dostosowane do różnych grup użytkowników, w tym m.in. dla seniorów. Czym charakteryzują się propozycje dla osób starszych?
sieć-komórkowa-dla-seniora
źródło: materiały partnera
Spis treści

Minuty, SMS-y, MMS-y i Internet

Podstawową kwestią przy wyborze oferty u operatora sieci komórkowej jest dostosowanie pakietu minut, wiadomości i Internetu do swoich potrzeb. W przypadku osób starszych ilość dostępnego transferu z reguły będzie mieć mniejsze znaczenie niż liczba minut do wykorzystania, lecz istotną rolę pod tym względem odgrywa sposób korzystania z telefonu. Jeśli zależy nam na swobodnym dostępie np. do sieci społecznościowych, spory pakiet Internetu będzie bardzo przydatny. Nadal jednak kluczowym obszarem pozostają minuty – obecnie na rynku bez problemu znajdziemy oferty nielimitowane, które pozwolą na prowadzenie rozmów z bliskimi bez ograniczeń.

Niska cena i duże możliwości

Szukając idealnej oferty u seniora, warto zwrócić uwagę także na cenę. Pod tym względem wiele zależy od operatora – niekiedy miesięczne opłaty za bardzo podobne pakiety różnią się nawet o kilkadziesiąt złotych. Gdzie szukać okazji, które pozwolą zaoszczędzić, a jednocześnie komfortowo korzystać ze wszystkich funkcji telefonu? Dobrym wyborem może być m.in. sieć TOYA, która oferuje różne pakiety telefonii komórkowej w cenach od 14,90 zł/mies. do 34,90 zł/mies. Każda z nich obejmuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, z kolei rozmiar pakietu Internetu może wynosić od 1 do nawet 20 GB. Szczegóły oferty znajdują się na stronie: https://toya.net.pl/komorkowa

Możliwość przeniesienia numeru

Dla wielu seniorów ważna jest też możliwość zachowania swojego numeru. W wielu przypadkach jest to ten sam numer wykorzystywany od wielu lat, a poinformowanie bliskich i znajomych o zmianie może być uciążliwe. Aktualnie praktycznie każdy operator zapewnia opcję przeniesienia, jednak należy sprawdzić, czy jest ona dostępna bez dodatkowych opłat.

Umowa bez telefonu

Przy podpisywaniu umowy abonamentowej zazwyczaj mamy możliwość dokupienia telefonu w ramach miesięcznych opłat. Dla seniorów nie zawsze będzie to dobry wybór – są to przeważnie nowe smartfony, które mogą być nieco wymagające w obsłudze, zwłaszcza jeśli osoba korzystająca z oferty jest już przyzwyczajona do swojego urządzenia. Do tego płatności za telefon znacznie zwiększają kwotę abonamentu, zwłaszcza gdy porównamy je z zakupem sprzętu bezpośrednio w sklepie elektronicznym, nawet na raty. Często lepiej zatem wybrać tańszy abonament bez telefonu i pozostać przy obecnie wykorzystywanym urządzeniu lub nabyć nowy sprzęt poza umową. Przy zakupie należy zwracać uwagę przede wszystkim na prostotę użytkowania, ułatwienia dla osób starszych, długość pracy na baterii oraz rozmiary urządzenia.

Karta czy abonament?

W zależności od potrzeb i preferencji seniorzy mogą wybrać ofertę na kartę (prepaid) lub abonament. Obie opcje mają swoje wady i zalety – w przypadku rozwiązań prepaid można liczyć na większą swobodę i kontrolę nad kosztami, jednak doładowania wymagają przeważnie wizyty w sklepie. Często jednak bardziej opłacalnym wyborem jest abonament, który jest także znacznie wygodniejszy w obsłudze. Ciekawe propozycje telefonii komórkowej dla seniorów można znaleźć m.in. w ofercie sieci TOYA. To polski operator z wieloletnim stażem na rynku, doceniany za wysoką jakość usług i atrakcyjne ceny. Warto także zaznaczyć, że TOYA ma w swojej ofercie również rozwiązania związane z Internetem stacjonarnym i telewizją.

Powiązane artykuły
Jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową w telefonie?
Na co zwracać uwagę, wybierając telefon dla seniora?
Smartfon
Ciekawe aplikacje mobilne dla seniorów
Telefon Zaufania dla seniorów
sieć-komórkowa-dla-seniora
Jaką sieć komórkową wybrać dla seniora?