Aleksandra Szarłat, Prezenterki. Tele PRL.

Kto z

nie pamięta uśmiechniętej Edyty Wojtczak, poważnej Krystyny Loski, wesołej Katarzyny Dowbor?

Kto nie podziwiał elegancji Bogumiły Wander i profesjonalizmu Bożeny Walter? Te pięć kobiet niegdyś regularnie gościło w naszych domach, na ekranach telewizorów. Dzisiaj, gdy telewizja tak bardzo się zmieniła i gdy zapełniają ją inne twarze, warto sięgnąć po ekskluzywne wywiady z najsłynniejszymi prezenterkami Telewizji Polskiej z okresu PRL.

Aleksandra Szarłat wnikliwie, ale też z klasą przepytała swoje rozmówczynie, pozwalając im snuć niezwykle wciągające opowieści, sypać anegdotami, a bywa, że i rzucać złośliwostkami pod adresem współpracowników. Jednocześnie prowadzi rozmowę tak, by jak najdokładniej przedstawić pewien wycinek telewizyjnego życia, przeanalizować sytuację na Woronicza i pokazać, jak w PRL-u kreowano idolki.

Obok wywiadów autorka książki zaprezentowała czytelnikom dwa teksty towarzyszące. Jeden opowiada o pierwszej wielkiej twarzy polskiego małego ekranu – Irenie Dziedzic. Drugi jest wprowadzeniem do historii Telewizji Polskiej. Dzięki tym dodatkowym stronom czytelnik ma pełniejszy obraz poruszanych w wywiadach tematów, a sama książka stanowi interesujący przyczynek do poznania części naszej kultury, chociaż tylko w wymiarze pop.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!