Aleksandra Szarłat, Prezenterki. Tele PRL.

Kto z nas nie pamięta uśmiechniętej Edyty Wojtczak, poważnej Krystyny Loski, wesołej Katarzyny Dowbor?

Kto nie podziwiał elegancji Bogumiły Wander i profesjonalizmu Bożeny Walter? Te pięć kobiet niegdyś regularnie gościło w naszych domach, na ekranach telewizorów. Dzisiaj, gdy telewizja tak bardzo się zmieniła i gdy zapełniają ją inne twarze, warto sięgnąć po ekskluzywne wywiady z najsłynniejszymi prezenterkami Telewizji Polskiej z okresu PRL.

Aleksandra Szarłat wnikliwie, ale też z klasą przepytała swoje rozmówczynie, pozwalając im snuć niezwykle wciągające opowieści, sypać anegdotami, a bywa, że i rzucać złośliwostkami pod adresem współpracowników. Jednocześnie prowadzi rozmowę tak, by jak najdokładniej przedstawić pewien wycinek telewizyjnego życia, przeanalizować sytuację na Woronicza i pokazać, jak w PRL-u kreowano idolki.

Obok wywiadów autorka książki zaprezentowała czytelnikom dwa teksty towarzyszące. Jeden opowiada o pierwszej wielkiej twarzy polskiego małego ekranu – Irenie Dziedzic. Drugi jest wprowadzeniem do historii Telewizji Polskiej. Dzięki tym dodatkowym stronom czytelnik ma pełniejszy obraz poruszanych w wywiadach tematów, a sama książka stanowi interesujący przyczynek do poznania części naszej kultury, chociaż tylko w wymiarze pop.
Więcej z kategorii Kultura
Przeczytaj artykuł
Dlaczego inwestycja w używane książki jest opłacalna?
Używane książki
Przeczytaj artykuł
Lucyna Malec - optymistka z natury [WYWIAD]
Przeczytaj artykuł
Piosenki na 50. rocznicę ślubu. Sprawdź, jakie utwory wybrać
Powiązane artykuły
Za co kochamy Danutę Szaflarską?
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
Fajbusiewicz na tropie
Książka na wakacje: Seniorzy w natarciu