Zmarł ksiądz Kazimierz Orzechowski. Znaliśmy go z filmów i seriali

Księdza Orzechowskiego mogliśmy oglądać m.in. w „Złotopolskich” czy filmach Andrzeja Wajdy. Duchowny zmarł 4 sierpnia 2019 roku. Miał 90 lat.
ksiądz Kazimierz Orzechowski
Źródło: Związek Artystów Scen Polskich

O śmierci duchownego i aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Ksiądz Orzechowski zmarł w niedzielę 4 sierpnia 2019 roku w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, w którym mieszkał od lat. Miał 90 lat.

Ksiądz Kazimierz Orzechowski był uznanym duszpasterzem nie tylko w środowisku artystycznym. Organizował i przewodził pielgrzymkom oraz udzielał się społecznie.  

Urodził się w Gdańsku w 1929 roku, święcenia kapłańskie przyjął w wieku 39 lat. Wcześniej skończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Łodzi.

Szerszej publiczności jest znany szczególnie z takich produkcji jak „Panny z Wilka” i „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy czy seriali: „Dom”, „Złotopolscy”, „Awantura o Basię” czy „Tajemnica Sagali”.

Ostatni film, w którym mogliśmy go zobaczyć to „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta.

Czytaj także:

Muniek Staszczyk miał wylew – wydał oświadczenie na Facebooku

Współzałożyciel Budki Suflera ma raka. Zespół prosi o wsparcie

Zmarła Natalia Rolleczek, autorka „Drewnianego różańca”

Zmarła Wanda Warska. Wokalistka miała 87 lat

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 3)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!