Współzałożyciel Budki Suflera ma raka. Zespół prosi o wsparcie

Romuald Lipko – współzałożyciel zespołu Budka Suflera walczy z nowotworem. Członkowie zespołu na swoim oficjalnym profilu na Facebooku poprosili fanów o wsparcie.
Romuald Lipko
Źródło: Oficjalny profil na Facebooku
Spis treści

Romuald Lipko ma raka

Romuald Lipko przebywa obecnie w szpitalu w Niemczech, gdzie jest leczony na raka. Diagnozę postawiono miesiąc temu. Informację o chorobie nowotworowej i leczeniu zamieścili na oficjalnym profilu na Facebooku jego koledzy z zespołu. Poprosili swoich fanów o wsparcie i miłe słowo dla chorego kolegi.

- Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami –  pisze zespół.

Prośba o wsparcie dla współzałożyciela Budki Suflera

Jak zapewniają muzycy jest szansa na wyzdrowienie, podkreślają też, że bardzo ważne jest nastawienie chorego i jego stan psychiczny.

- Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy… - piszą muzycy. - Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki.

Czytaj także:

Janina Ochojska ma raka piersi. Apeluje do kobiet, aby się badały

Krzysztof Cwynar - człowiek o wielkim sercu i pięknym głosie

Migracje seniorów - gdzie łatwiej się starzeć?

Uciekli z domu opieki. Policja znalazła ich na festiwalu muzyki metalowej