Wystawa i kino dla seniorów – „Kawa, czarodziejski napój”

W piątek (28 czerwca 2019 roku) o godz. 12 w Łodzi w Muzeum Farmacji odbędzie się wernisaż wystawy „Kawa, czarodziejski napój”. To cykl spotkań dla seniorów organizowany przez DOZ Fundację.
Filiżanka kawy
Źródło: 123RF
Spis treści

Wystawa składa się z 11 plansz, z których będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących tego napoju oraz rośliny, z której pozyskuje się ziarna. Poznamy historię kawy, legendy o niej, przybliżymy sobie poszczególne gatunki roślin oraz dowiemy się o jej leczniczych i zdrowotnych właściwościach.

Podczas wystawy będzie można także obejrzeć stare reklamy kawy, zobaczyć akcesoria związane z jej parzeniem oraz obejrzeć wystawę filiżanek.

Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia, przez cały czas jej trwania, w każdą środę seniorzy będą mogli wziąć udział w projekcjach filmowych z cyklu „ Filmy przy kawie, nie tylko o kawie”. W programie znalazły się komedie z udziałem aktorów seniorów. Na ekranie zobaczymy m.in. Morgana Freemana, Meryl Streep, Siane Keaton czy Jacka Nicholsona.

Spotkania będą się odbywały w każdą środę o godz. 12 w Muzeum Farmacji przy placu Wolności 2 w Łodzi. Wstęp wolny, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 539 521 563. Na wernisaż wstęp wolny. 

DOZ Fundacja

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje spotkania i koncerty z myślą o seniorach. W trakcie konferencji organizowanych w ramach cyklu osoby starsze mogą zapoznać się z różnymi ciekawymi tematami i osobami. 
DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

 

Czytaj także:  

1001 sposobów na użycie fusów po kawie

Po co kupować kosmetyki? Rozpieszczajmy nasze ciało