Wystawa i kino dla seniorów – „Kawa, czarodziejski napój”

W piątek (28 czerwca 2019 roku) o godz. 12 w Łodzi w Muzeum Farmacji odbędzie się wernisaż wystawy „Kawa, czarodziejski napój”. To cykl spotkań dla seniorów organizowany przez DOZ Fundację.
Filiżanka kawy
Źródło: 123RF

Wystawa składa się z 11 plansz, z których będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących tego napoju oraz rośliny, z której pozyskuje się ziarna. Poznamy historię kawy, legendy o niej, przybliżymy sobie poszczególne gatunki roślin oraz dowiemy się o jej leczniczych i zdrowotnych właściwościach.

Podczas wystawy będzie można także obejrzeć stare reklamy kawy, zobaczyć akcesoria związane z jej parzeniem oraz obejrzeć wystawę filiżanek.

Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia, przez cały czas jej trwania, w każdą środę seniorzy będą mogli wziąć udział w projekcjach filmowych z cyklu „ Filmy przy kawie, nie tylko o kawie”. W programie znalazły się komedie z udziałem aktorów seniorów. Na ekranie zobaczymy m.in. Morgana Freemana, Meryl Streep, Siane Keaton czy Jacka Nicholsona.

Spotkania będą się odbywały w każdą środę o godz. 12 w Muzeum Farmacji przy placu Wolności 2 w Łodzi. Wstęp wolny, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 539 521 563. Na wernisaż wstęp wolny. 

DOZ Fundacja

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje spotkania i koncerty z myślą o seniorach. W trakcie konferencji organizowanych w ramach cyklu osoby starsze mogą zapoznać się z różnymi ciekawymi tematami i osobami. 
DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

 

Czytaj także:  

1001 sposobów na użycie fusów po kawie

Po co kupować kosmetyki? Rozpieszczajmy nasze ciało

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!