Wiek nie ma znaczenia. Liczy się stan ducha! 1. Targi Seniora

Postępy w medycynie oraz większa dbałość o zdrowie powodują, że żyjemy coraz dłużej. Seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, zdobywają wiedzę, uprawiają sporty, interesują się sztuką, zwiedzają świat, a przy tym zarażają uśmiechem i pokazują, że wiek to stan umysłu i ducha. Poszukują rozwiązań, które pozwolą im na zachowanie dobrej kondycji, zdrowia i samodzielności. To dla nich i ich rodzin Targi w Krakowie przygotowują wydarzenie, jakiego w południowej Polsce jeszcze nie było. Występy artystyczne, prezentacja innowacyjnych produktów, bezpłatne badania podczas 1. Targów Seniora w dniach 6-7 października w EXPO Kraków to tylko część atrakcji, wśród których każdy Zwiedzający znajdzie coś dla siebie. W końcu liczy się stan ducha, a nie wiek!
Spis treści

Produkty i usługi od zdrowia, przez rekreację, kulinaria, modę, urodę, kulturę, naukę, różnego rodzaju hobby aż po sposoby wykorzystania nowoczesnych technologii, stworzone z myślą o starszym pokoleniu, zaprezentują Wystawcy z całej Polski.

Targi seniora w Krakowie

Część targowa wzbogacona zostanie o bardzo interesujący program towarzyszący. Na seniorów czekają bezpłatne badania i zabiegi lecznicze, w tym:


  • badania słuchu, wzroku, ciśnienia,
  • porady ortopedyczne,
  • a także warsztaty twórcze,
  • konferencje
  • oraz Strefa Pokazów Specjalnych.

  •  

Właśnie w tej Strefie odbędą się m.in. występy artystyczne grup, których członkami są właśnie seniorzy, wystawy obrazów i fotografii, pokaz mody oraz prelekcje prowadzone przez gości specjalnych i specjalistów z branży senioralnej m.in. Marzenę Rudnicką – Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, Wiesławę Borczyk – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku czy Andrzeja Bochacza z firmy NaszSenior.pl. Dr Alicja Soćko-Mucha wygłosi prelekcję po co człowiekowi śmiech, co go wywołuje, dlaczego raz się śmiejemy, a innym razem płaczemy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa zaprezentują sposoby obrony, przedstawią metody postępowania w przypadku przejawów agresji, gróźb czy próby kradzieży. Specjalista firmy Gaca System opowie jak odpowiednie żywienie i aktywność fizyczna wpływają na zdrowie, a blogerka modowa Krystyna Bałakier pokaże jak odpowiednio dobrać ubrania do własnej sylwetki. Zatem już dziś warto zaplanować pobyt na Targach w taki sposób, by nie pominąć żadnej z przygotowanych atrakcji!

Wiek nie ma znaczenia. Liczy się stan ducha!

Wydarzenie swoją obecnością uświetnią Goście Specjalni. W pierwszym dniu premierowych Targów Seniora ze Zwiedzającymi spotka się Anna Dymna, która w Strefie Pokazów Specjalnych opowie między innymi o swojej działalności w Fundacji Mimo Wszystko. Drugim Gościem Specjalnym będzie ojciec Leon Knabit - ceniony duszpasterz, rekolekcjonista i spowiednik, autor wielu książek, artykułów i felietonów. Z ojcem Leonem będzie można się spotkać na stoisku Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC.

Pierwszego dnia Targom Seniora w Krakowie towarzyszy II Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki. Tegoroczna dyskusja w trakcie Kongresu skupiać się będzie na trzech głównych tematach: budowanie ekosystemu na rzecz zdrowego i aktywnego starzenia się, srebrna turystyka oraz mieszkanie przyjazne seniorom – przestrzeń dostosowująca się do wieku. Swoją wiedzą z uczestnikami podzielą się profesorowie uczelni wyższych, samorządowcy, przedstawiciele instytucji publicznych i firm branżowych.

Czytaj też: Kiedy senior naprawdę staje się seniorem?

Wstęp na targi jest bezpłatny

Wydarzenie będzie miało charakter międzypokoleniowy – organizatorzy zapraszają seniorów wraz z rodzinami, bowiem na każdego z odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Patronat honorowy nad 1. edycją Targów Seniora objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.

Organizatorami Targów Seniora są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Portal CafeSenior.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Szczegółowe informacje

targiseniora.krakow.pl

facebook.com/TargiSeniorawKrakowie

1.Targi Seniora, 6-7 października, EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9


targi seniora

Czytaj też: Kocham Cię życie! – podsumowanie Targów Seniora w Krakowie