Wiek nie ma znaczenia. Liczy się stan ducha! 1. Targi Seniora

Postępy w medycynie oraz większa dbałość o zdrowie powodują, że żyjemy coraz dłużej. Seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, zdobywają wiedzę, uprawiają sporty, interesują się sztuką, zwiedzają świat, a przy tym zarażają uśmiechem i pokazują, że wiek to stan umysłu i ducha. Poszukują rozwiązań, które pozwolą im na zachowanie dobrej kondycji, zdrowia i samodzielności. To dla nich i ich rodzin Targi w Krakowie przygotowują wydarzenie, jakiego w południowej Polsce jeszcze nie było. Występy artystyczne, prezentacja innowacyjnych produktów, bezpłatne badania podczas 1. Targów Seniora w dniach 6-7 października w EXPO Kraków to tylko część atrakcji, wśród których każdy Zwiedzający znajdzie coś dla siebie. W końcu liczy się stan ducha, a nie wiek!

Spis treści

Produkty i usługi od zdrowia, przez rekreację, kulinaria, modę, urodę, kulturę, naukę, różnego rodzaju hobby aż po sposoby wykorzystania nowoczesnych technologii, stworzone z myślą o starszym pokoleniu, zaprezentują Wystawcy z całej Polski.

Targi seniora w Krakowie

Część targowa wzbogacona zostanie o bardzo interesujący program towarzyszący. Na seniorów czekają bezpłatne badania i zabiegi lecznicze, w tym:


  • badania słuchu, wzroku, ciśnienia,
  • porady ortopedyczne,
  • a także warsztaty twórcze,
  • konferencje
  • oraz Strefa Pokazów Specjalnych.

  •  

Właśnie w tej Strefie odbędą się m.in. występy artystyczne grup, których członkami są właśnie seniorzy, wystawy obrazów i fotografii, pokaz mody oraz prelekcje prowadzone przez gości specjalnych i specjalistów z branży senioralnej m.in. Marzenę Rudnicką – Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, Wiesławę Borczyk – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku czy Andrzeja Bochacza z firmy NaszSenior.pl. Dr Alicja Soćko-Mucha wygłosi prelekcję po co człowiekowi śmiech, co go wywołuje, dlaczego raz się śmiejemy, a innym razem płaczemy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa zaprezentują sposoby obrony, przedstawią metody postępowania w przypadku przejawów agresji, gróźb czy próby kradzieży. Specjalista firmy Gaca System opowie jak odpowiednie żywienie i aktywność fizyczna wpływają na zdrowie, a blogerka modowa Krystyna Bałakier pokaże jak odpowiednio dobrać ubrania do własnej sylwetki. Zatem już dziś warto zaplanować pobyt na Targach w taki sposób, by nie pominąć żadnej z przygotowanych atrakcji!

Wiek nie ma znaczenia. Liczy się stan ducha!

Wydarzenie swoją obecnością uświetnią Goście Specjalni. W pierwszym dniu premierowych Targów Seniora ze Zwiedzającymi spotka się Anna Dymna, która w Strefie Pokazów Specjalnych opowie między innymi o swojej działalności w Fundacji Mimo Wszystko. Drugim Gościem Specjalnym będzie ojciec Leon Knabit - ceniony duszpasterz, rekolekcjonista i spowiednik, autor wielu książek, artykułów i felietonów. Z ojcem Leonem będzie można się spotkać na stoisku Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC.

Pierwszego dnia Targom Seniora w Krakowie towarzyszy II Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki. Tegoroczna dyskusja w trakcie Kongresu skupiać się będzie na trzech głównych tematach: budowanie ekosystemu na rzecz zdrowego i aktywnego starzenia się, srebrna turystyka oraz mieszkanie przyjazne seniorom – przestrzeń dostosowująca się do wieku. Swoją wiedzą z uczestnikami podzielą się profesorowie uczelni wyższych, samorządowcy, przedstawiciele instytucji publicznych i firm branżowych.

Czytaj też: Kiedy senior naprawdę staje się seniorem?

Reklama

Wstęp na targi jest bezpłatny

Wydarzenie będzie miało charakter międzypokoleniowy – organizatorzy zapraszają seniorów wraz z rodzinami, bowiem na każdego z odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Patronat honorowy nad 1. edycją Targów Seniora objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.

Organizatorami Targów Seniora są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Portal CafeSenior.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Szczegółowe informacje

targiseniora.krakow.pl

facebook.com/TargiSeniorawKrakowie

1.Targi Seniora, 6-7 października, EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9


targi seniora

Czytaj też: Kocham Cię życie! – podsumowanie Targów Seniora w Krakowie

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!