Targi Seniora w Krakowie – wydarzenia towarzyszące i bezpłatne badania

Targi Seniora w Krakowie odbędą się w tym roku w dniach 5-6 października. Dla gości oprócz szerokiej oferty wystawców przygotowano w tym roku także wiele atrakcji dodatkowych.
Spis treści

Bezpłatne badania dla seniorów

Podczas targów można będzie skorzystać z bezpłatnych badań:

  • słuchu (najwięcej punktów)
  • wzroku,
  • USG,
  • badań kardiologicznych i ogólnych,

a także uzyskać na miejscu porady specjalistów, m.in. w schorzeniach ruchu czy ortopedycznych.

Moda dla seniora

Oprócz tego w trakcie trwania targów zaplanowano wiele atrakcji i wydarzeń towarzyszących. Wśród nich znalazł się m.in. pokaz mody Joanny Monasterskiej – stylistki, malarki i absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.  - Podczas pokazu prezentowane będą stroje codzienne, sportowe, eleganckie i szalone – zdradzają organizatorzy. - Chcemy pokazać, że przyjemność z mody można czerpać w każdym wieku, a dobrze dobrany strój sprawia, że czujemy się lepiej i jesteśmy milsi dla otoczenia.

Czytaj także: Targi Seniora w Krakowie – koncerty, wystawy i konkursy

Spotkania i wystawy

W Strefie Podróżnika będzie można spotkać się z autorami książek podróżniczych. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Elżbieta Tomczyk-Miczka, wykładowca na wyższych uczelniach, dziennikarka turystyczna i podróżniczka. Autorka 12 albumów i przewodników.

Prelekcjom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne połączone z nimi tematycznie.

Z kolei na dużej scenie zwiedzający będą mogli wysłuchać rozmów z gośćmi specjalnymi – m.in. ks. Adamem Bonieckim czy podróżnikami Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi.

Odbędzie się występ zespołu Filharmonii Krakowskiej z koncertem muzyki perkusyjnej i koncert Orkiestry Dętej Solvay. Przewidziane są też dwa występy gwiazd - Haliny Kunickiej oraz Katarzyny Gartner. Z piosenkarkami zaplanowane są również spotkania.

Sprawdź: Jak seniorzy spędzają czas wolny? – raport Cafesenior.pl

Zdrowie seniora

W otwartej strefie warsztatowej przez dwa dni odbywać się będą wykłady zdrowotne, podróżnicze, kulturalne i sportowe. Swoją ofertę połączoną z prelekcjami i pokazami zaprezentują krakowskie muzea, domy kultury, Centra Aktywności Seniorów. Dla chętnych zaplanowano również sportowe i relaksacyjne, m.in. z jogi, aromaterapii i rehabilitacji.

Na odwiedzających czekać będą także karty rabatowe, zniżki na pobyty w sanatoriach i hotelach oraz kilkadziesiąt wycieczek krajowych i zagranicznych do wygrania.

Więcej szczegółów na stronie Targów Seniora w Krakowie.