Targi Seniora w Krakowie – koncerty, wystawy i konkursy

Spis treści

W październiku odbędzie się kolejna edycja Targów Seniora w Krakowie. Na scenie i w specjalnej strefie warsztatowej wystąpi kilkanaście zespołów i prelegentów, zaplanowano także atrakcje dodatkowe.

 

Targi Seniora w Krakowie


W ubiegłym roku na Targach Seniora w Krakowie swoją ofertę zaprezentowali m.in. przedstawiciele biur podróży, sanatoriów, firm medycznych oraz branży kulturalno-rozrywkowej. Zwiedzający mogli skorzystać z bezpłatnych badań, mieli możliwość zmierzenia poziomu cukru, ciśnienia, oraz sprawdzić swój słuch i wzrok.

Nie zabrakło także oferty kulturalnej dla seniorów – pojawiły się stoiska Filharmonii im. Karola Szymanowskiego czy Teatru Groteska, a także atrakcje dodatkowe jak np. warsztaty szydełkowania, pokaz technik samoobrony, ćwiczeń dla seniorów czy porad stylistki prowadzącej bloga dla kobiet 50+. Czas umilały gościom występy zespołów, koncerty a także pokaz mody i wystawa ikon oraz obrazów haftowanych.

Targi seniora w Krakowie, literatura, spotkanie

Zobacz relację z Targów Seniora w Krakowie 2017.

 

 

Co czeka na seniorów w tym roku?


- Targi Seniora w Krakowie to impreza, która łamie stereotyp starszej osoby i jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie dotyczące aktywnego spędzania czasu w tej szczególnej grupie wiekowej – zapewnia organizator. -  To wydarzenie dla tych, którzy kochają życie, a swoim entuzjazmem zarażają wszystkich wokół. To zbilansowane połączenie zdrowia, rekreacji, turystyki, kultury, nauki i nowych technologii.

Czytaj także: Jak seniorzy spędzają czas wolny? – raport Cafesenior.pl

Tegoroczne Targi seniora w Krakowie odbędą się pod hasłem „Czas na drugą młodość – aktywność, zdrowie i pasję”. Pojawią się wystawcy z wielu różnych dziedzin: zdrowia, rekreacji i turystyki, kulinariów, mody, kultury i nauki, finansów, nowych technologii czy hobby. Podczas Targów Seniora w Krakowie spotkamy przedstawicieli biur podróży, ośrodków SPA, sanatoriów firm świadczących usługi medyczne, ale również biznesu.

Zaplanowano także koncerty i występy specjalne, oraz konkursy z nagrodami.

Podczas targów, podobnie jak rok temu, będzie można wykonać także badania zdrowotne i skorzystać z porad specjalistów.

Targi seniora w Krakowie

 

 

Spotkanie między pokoleniami


II Targi Seniora potrwają od 5 do 6 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie w godzinach 10-17. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Impreza będzie ma charakter międzypokoleniowy - organizatorzy zapraszają seniorów wraz z rodzinami.
Więcej szczegółów na stronie Targów Seniora w Krakowie.