Targi Seniora: konkursy z nagrodami i bezpłatne badania

Bezpłatne badania słuchu i wzroku, specjalne oferty wakacyjne w ośrodkach leczniczych a także warsztaty, wystawy i koncerty. To wszystko znajdziemy na najbliższych Targach Seniora w Krakowie.
Warsztaty z rękodzieła na Targach
Materiały partnera
Spis treści

Tegoroczna edycja zostanie zorganizowana pod hasłem „Dodajemy energii”, wydarzenie zaplanowano na ostatni weekend września (27 i 28 września 2019 r.) w hali EXPO w Krakowie.

Na targach spotkamy ponad 100 wystawców, znajdziemy wśród nich między innymi biura podróży, firmy związane z branżą medyczną, edukacyjną, wydawnictwa czy producentów zdrowej żywności. Oprócz tego na zwiedzających czekają także warsztaty i prelekcje naukowe, koncerty, spektakle, goście specjalni i ciekawe pokazy.

Zdrowie seniora

Organizatorzy kładą duży nacisk na problemy zdrowotne seniorów, dlatego podczas targów odwiedzający będą mieli możliwość bezpłatnego skontrolowania swojego stanu zdrowia. Na przygotowanych stoiskach będą mogli zbadać słuch, wzrok, krew ale także zrobić sobie USG i skorzystać z profesjonalnych porad dotyczących rehabilitacji, zdrowego odżywiania czy leczenia uzdrowiskowego.

Konkursy z nagrodami

Seniorzy, którzy odwiedzą Targi będą mogli wziąć udział w licznych konkursach. Nagrody zapowiadają się atrakcyjnie – wśród nich znalazły się m.in. wycieczki krajowe i zagraniczne, bony na usługi rehabilitacyjne, bilety do teatrów i muzeów oraz pakiety kosmetyków i suplementów diety.

Gość specjalny na Targach Seniora

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku nie zabraknie spotkań z wyjątkowymi gośćmi. Dotychczas na scenie pojawili się m.in. Halina Kunicka, Katarzyna Gartner, Anna Dymna, o. Leon Knabit, ks. Adam Boniecki, Elżbieta i Andrzej Lisowscy.
Podczas wrześniowego wydarzenia do grona gwiazd dołączy m.in. Tadeusz Woźniak, wybitny muzyk, kompozytor i wokalista, najbardziej znany z takich przebojów jak „Smak i zapach pomarańczy” czy „Zegarmistrz światła”.
Poza główną sceną przez dwa dni targów odbywać się będą prelekcje i pokazy w strefie warsztatowej. Powstaną też strefy tematyczne: turystyczna, rehabilitacji oraz samorządowa z ofertami instytucji kulturalnych i jednostek społecznych.

Targi Seniora w Expo Kraków
III Targi Seniora odbędą się w dniach od 27 do 28 września 2019 r. (godz. 10-17) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Wstęp wolny.

 

 

Czytaj także: 

Senior za kółkiem - prawo jazdy z ograniczeniem wiekowym?

Jesteś seniorem? Sprawdź, jakie masz prawa

Metryka mnie nie tyka, czyli raport Barometru Bayer