string(8) "szukanie" Spotkanie dla seniorów „Z cyfryzacją na Ty”

Spotkanie dla seniorów „Z cyfryzacją na Ty”

W środę 12 czerwca 2019 roku DOZ Fundacja zorganizuje kolejne spotkanie dla seniorów. Tym razem goście zapoznają się z tematyką cyfryzacji.
Seniorzy robią sobie zdjęcie telefonem
Źródło: 123rf

Spis treści

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane dwa wykłady. Pierwszy z nich: „Senior w świecie cyfrowym: jak e-recepta zwiększa bezpieczeństwo terapii” poprowadzi Karolina Tyborowska z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Natomiast z „Podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z technologii” zaznajomi uczestników Izabela Terczyńska.

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2019 roku w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Pomorskiej 51 o godz. 12. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

DOZ Fundacja

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje spotkania i koncerty z myślą o seniorach. Wystąpił przed nimi już m.in.  Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Łódzka Orkiestra Gitarowa pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monika Kamieńska, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

W trakcie konferencji organizowanych w ramach cyklu osoby starsze mogły się zapoznać m.in. z tematyką alergii pokarmowych czy wysłuchać wykładów o ziołolecznictwie.

Dla seniorów przygotowano wcześniej także wykłady prezentowane w ramach spotkania „Bezpieczny senior”, ”Zdrowy słuch” czy  „Myśl pozytywnie”, z którego mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

Czytaj jeszcze

Królowa Elżbieta II opublikowała pierwszy post na Instagramie

Już co trzeci senior robi zakupy przez Internet

Senior w Internecie. Czy warto mieć konto na Facebooku?

Zakupy online. Jak kupować przez Internet krok po kroku?

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij