Spotkanie dla seniorów „Z cyfryzacją na Ty”

W środę 12 czerwca 2019 roku DOZ Fundacja zorganizuje kolejne spotkanie dla seniorów. Tym razem goście zapoznają się z tematyką cyfryzacji.
Seniorzy robią sobie zdjęcie telefonem
Źródło: 123rf
Spis treści

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane dwa wykłady. Pierwszy z nich: „Senior w świecie cyfrowym: jak e-recepta zwiększa bezpieczeństwo terapii” poprowadzi Karolina Tyborowska z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Natomiast z „Podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z technologii” zaznajomi uczestników Izabela Terczyńska.

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2019 roku w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Pomorskiej 51 o godz. 12. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

DOZ Fundacja

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje spotkania i koncerty z myślą o seniorach. Wystąpił przed nimi już m.in.  Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Łódzka Orkiestra Gitarowa pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monika Kamieńska, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

W trakcie konferencji organizowanych w ramach cyklu osoby starsze mogły się zapoznać m.in. z tematyką alergii pokarmowych czy wysłuchać wykładów o ziołolecznictwie.

Dla seniorów przygotowano wcześniej także wykłady prezentowane w ramach spotkania „Bezpieczny senior”, ”Zdrowy słuch” czy  „Myśl pozytywnie”, z którego mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

Czytaj jeszcze

Królowa Elżbieta II opublikowała pierwszy post na Instagramie

Już co trzeci senior robi zakupy przez Internet

Senior w Internecie. Czy warto mieć konto na Facebooku?

Zakupy online. Jak kupować przez Internet krok po kroku?