Seniorzy i natura - niezwykła seria zdjęć

Ciekawy, odważny, szalony pomysł? Dwie skandynawskie fotografki, Karoline Hjorth and Riitta Ikonen, tworzą serię zdjęć "Oczy wielkie jak talerze". Przedstawiają starszych, bardzo poważnych Finów w niesamowitych strojach z roślin.

Można by to uznać po prostu za sposób na zszokowanie widzów i zdobycie popularności, ale za tym pomysłem stoi głębszy sens.  Autorki swoimi fotografiami zwracają uwagę na kontrast między dzisiejszym światem, z gigantycznymi metropoliami, w których życie funkcjonuje w oderwaniu od natury i skupione jest wokół kariery i hedonizmu. Autorki wykorzystują twory przyrody charakterystyczne dla dzikich terenów południowej i wschodniej Finlandii, odwołując się niejako do naszych źródeł i powiązania człowieka z przyrodą.

Ludzie, seniorzy, którzy pozują do zdjęć, są przez autorki opisywani. Można dowiedzieć się o ich życiu, pasjach, osiągnięciach. Może być to dobra okazja do refleksji. Oto kilka zdjęć pochodzących z rozwijanej od kilku lat galerii autorek.

fin3

fin2

fin4

 

fotografie pochodzą ze stron VisualNews i bloga Riitty Ikonen

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!