Seniorzy i natura - niezwykła seria zdjęć

Ciekawy, odważny, szalony pomysł? Dwie skandynawskie fotografki, Karoline Hjorth and Riitta Ikonen, tworzą serię zdjęć "Oczy wielkie jak talerze". Przedstawiają starszych, bardzo poważnych Finów w niesamowitych strojach z roślin.

Można by to uznać po prostu za sposób na zszokowanie widzów i zdobycie popularności, ale za tym pomysłem stoi głębszy sens.  Autorki swoimi fotografiami zwracają uwagę na kontrast między dzisiejszym światem, z gigantycznymi metropoliami, w których życie funkcjonuje w oderwaniu od natury i skupione jest wokół kariery i hedonizmu. Autorki wykorzystują twory przyrody charakterystyczne dla dzikich terenów południowej i wschodniej Finlandii, odwołując się niejako do naszych źródeł i powiązania człowieka z przyrodą.

Ludzie, seniorzy, którzy pozują do zdjęć, są przez autorki opisywani. Można dowiedzieć się o ich życiu, pasjach, osiągnięciach. Może być to dobra okazja do refleksji. Oto kilka zdjęć pochodzących z rozwijanej od kilku lat galerii autorek.

fin3

fin2

fin4

 

fotografie pochodzą ze stron VisualNews i bloga Riitty Ikonen

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!