Seniorki-artystki. Na naukę nigdy nie jest za późno!

Spis treści
Połączyła je pasja, spotkały się w szkole - seniorki, absolwentki bydgoskiego studium plastycznego. Przez dwa lata rysowały, malowały, zgłębiały podstawy kompozycji, uczestniczyły w wykładach z historii sztuki.

Pasja do malowania


Malarstwo uprawiane w domowym zaciszu traktowały jako relaks, odskocznię od codzienności, jako chwile przyjemności. Czuły jednak niedosyt. Brakowało im warsztatu i umiejętności. Chciały czegoś więcej. Zapisały się do szkoły, która otwarta jest na osoby w każdym wieku, która przyciąga swoją atmosferą.

Czego można się nauczyć w studium plastycznym?


Dziś przyznają, że z niecierpliwością czekały na kolejne zajęcia pod okiem doświadczonych pedagogów - artystów. Ci z zaangażowaniem przekazywali swoją wiedzę i doświadczenie słuchaczkom, które dawno zdały maturę. Szkołę ukończyły w 2007 roku uroczystą obroną prac dyplomowych i wystawą swoich obrazów.

Już jako absolwentki uczestniczyły w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Każda z nich łączyła pracę zawodową z pasją, jaką jest dla nich malarstwo.

seniorki - artystki

Historie seniorek-artystek


Halina, mimo wieku 60+, spełniła swoje marzenia i została studentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W lipcu tego roku, po obronie pracy dyplomowej, otrzymała tytuł magistra sztuki.

Zdzisława wyspecjalizowała się w akwareli. Maluje piękne obrazy inspirowane naturą, które z powodzeniem sprzedaje. Dzieli się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w tej trudnej technice z młodszymi słuchaczami studium.

Leokadia i Barbara większość czasu spędzają w rodzinnych firmach, ale kiedy tylko czas im na to pozwala, wracają do malarstwa. Alicja tworzy piękne, barwne kompozycje.

Wszystkie spotykają się od lat na plenerach malarskich organizowanych przez szkołę.

Artystki spotykają się na plenerach


Plener jest okazją nie tylko do wspólnego tworzenia, wymiany doświadczeń, ale także do zawierania nowych znajomości i przyjaźni. Spotykają się na nim nie tylko aktualni słuchacze szkoły, lecz także jej absolwenci. Dla wszystkich drzwi studium są zawsze otwarte, bo na naukę nigdy nie jest za późno.

artystki-akwarele-zdzislawy

 
Więcej z kategorii Ludzie
Coraz więcej stulatków w Polsce
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
85-letni Japończyk Hiromu Inada ukończył triatlon Ironmana
Powiązane artykuły
Tej 90-latki życie nie oszczędzało. Ale ostatnio spotkało ją coś cudownego!
W czym tkwi sekret udanego związku?
Piosenki Hanki Ordonówny
Telefon wsparcia dla Seniorów
DOZ Fundacja uruchomiła telefon wsparcia dla Seniorów
84-letnia Polka podbija świat autostopem!