Senior za kierownicą – szkolenia dla kierowców

W województwie mazowieckim dla kierowców-seniorów przygotowano specjalne szkolenia. Uczestnicy mogą sprawdzić się podczas slalomu z przeszkodami czy kontrolowanego awaryjnego hamowania. W całym projekcie udział weźmie prawie 700. seniorów.
Starsza kobieta siedząca za kierownicą w samochodzie osobowym
Źródło: 123rf

Spis treści

Senior za kierownicą

Szkolenia mają podnieść kompetencje kierowców, zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze oraz przygotować na działanie w wyjątkowych okolicznościach. Podczas zajęć przekazywana jest wiedza teoretyczna oraz praktyczna. Podczas ćwiczeń z doświadczonymi instruktorami mogą zaobserwować wpływ prędkości na drogę hamowania na różnych nawierzchniach oraz jak działają systemy wspomagające kierowcę w samochodzie.

Program szkoleń dla kierowców jest skierowany do osób powyżej 55 roku życia. Projekt powstał  z inicjatywy samorządu województwa mazowieckiego, a zajęcia zostały sfinansowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

- Bezpieczeństwo osób starszych wymaga szczególnej uwagi. Potrzeba realnych działań, dzięki którym seniorzy będą czuć się bezpieczniej i pewniej także za kierownicą - powiedział Polskiej Agencji Prasowej wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Szkolenia dla kierowców

W sumie w szkoleniach udział weźmie prawie 700. osób, jako pierwsi przeszkoleni zostali seniorzy z Radomia. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności na torze w Modlinie. Wśród zadań, które mieli wykonać znalazły się między innymi:

  • pokonanie slalomu z przeszkodami,
  • awaryjne hamowanie,
  • czy testy na koncentrację.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu, Marcin Ciężkowski zapowiedział, że kolejne szkolenia dla seniorów z Radomia odbędą się pod koniec sierpnia. Do końca października mają być zorganizowane podobne zajęcia dla mieszkańców innych mazowieckich miast.

Czytaj także: 

Senior za kółkiem - prawo jazdy z ograniczeniem wiekowym?

Okulary do samochodu - jakie okulary wybrać do jazdy?

Ubezpieczenie samochodu seniora - jak kupić tanie ubezpieczenie?

Bibliografia

  • https://www.pap.pl/

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!