Rośnie zadłużenie polskich seniorów

Średni dług seniora wynosi ok. 5500 zł. To o ponad tysiąc złotych więcej niż przed rokiem. W najgorszej sytuacji są mieszkańcy województwa śląskiego.

Na Śląsku zadłużonych jest 30 tysięcy osób w wieku 67+ na łączną kwotę ponad 170 milionów zł. To daje średnie zadłużenie seniora na poziomie przekraczającym 6500 zł. Co może być zaskakujące, najmniejsze problemy finansowe mają starsze osoby mieszkające w województwie podlaskim. Ich łączne zadłużenie wynosi ponad 13 milionów złotych, czyli średnio ok. 4500 zł. Średnie zadłużenie przypadające na osobę wzrosło w porównaniu do roku 2013 o ponad 1000 zł.

Skąd się bierze zadłużenie polskich seniorów? Według Grupy KRUK, która zajmuje się windykacjami, seniorzy najczęściej zalegają ze spłatą zobowiązań wobec banków i innych instytucji finansowych. Wiele osób ma ponadto problem, żeby opłacić rachunki za telefon lub składki na ubezpieczenie. Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska wynika, że niemal połowa seniorów określa swoją sytuację jako złą. Aż 44% starszych osób przyznaje, że nie starcza im pieniędzy do końca miesiąca, a kolejnych 14% często ma problemy z domknięciem domowego budżetu.
Więcej z kategorii Porady prawne
Przeczytaj artykuł
Polacy chcą pomagać!
Przeczytaj artykuł
Najstarsza pracująca pielęgniarka w USA młodość ma w sercu!
Przeczytaj artykuł
Wrocław: Międzypokoleniowe spotkanie z Janem Miodkiem - relacja
Powiązane artykuły
Praca dla seniora
Praca dla seniora w Rzeszowie - gdzie jej szukać i jak ją zdobyć?
Telefon wsparcia dla Seniorów
Wsparcie dla Seniorów Słuchamy-Wspieramy
Karta kredytowa
Karta kredytowa do kredytu hipotecznego - czy to się opłaca?
Kobieta na rozmowie kwalifikacyjnej
Jak napisać CV i list motywacyjny? Wzór i przykłady

Reklama