Tydzień powodów do uśmiechu!

wiaciarka z Montebello w amerykańskim stanie Floryda zorganizowała akcję pod hasłem „Spraw, że ktoś się uśmiechnie”. Przez tydzień, razem z wolontariuszami wręczała kwiaty mieszkańcom okolicznych domów spokojnej starości. Podoba się Państwu taka akcja?Ilu ludzi, tyle powodów do radości i uśmiechu na co dzień. Jeśli tylko mamy taką okazję, warto zarażać innych pozytywnym myśleniem i dawać okazję do poprawy nastroju. Z takiego założenia wyszła sieć amerykańskich kwiaciarni, która organizuje cykliczną akcję pod hasłem „Spraw, że ktoś się uśmiechnie”. Co roku, przez cały tydzień kwiaciarnie dostarczają kwiaty – niespodzianki wybranym osobom.

Cheryll, kwiaciarka z Montebello, przez cały tydzień obdarowywała kwiatami seniorów z okolicznych domów opieki i spokojnej starości. „Uśmiechy seniorów były taaaakie szerokie” – cieszy się Cheryll. Pozostali uczestnicy akcji dostarczali kwiaty także pacjentom miejscowych szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych i wszędzie tam, gdzie przydałoby się na co dzień odrobinę więcej pozytywnej energii. Akcja odbywa się co roku w całych Stanach Zjednoczonych, w tym roku została zorganizowana już po raz 15!

Dlaczego ludzie decydują się na udział w akcjach takich jak ta? „Wychowałam się w rodzinie kwiaciarzy, odkąd pamiętam, kwiaty zawsze były wokół mnie – w domu i w pracy. Kocham kwiaty, moi rodzice także je kochali i przekazali mi te pozytywne uczucia. Jestem szczęśliwa, że mogę się nimi podzielić” – powiedziała Cheryll, zapytana o to, dlaczego zdecydowała się wziąć udział w akcji.

My także uważamy, że warto się dzielić z innymi, zwłaszcza pozytywnymi emocjami i dobrym słowem. Dobro powraca!

Podoba się Państwu taka akcja? Może warto zainspirować lokalne kwiaciarnie – jeśli będą Państwo kupować kwiaty, warto zainspirować sprzedawcę tą historią. Podajmy ją dalej!

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!