Tydzień powodów do uśmiechu!

Kwiaciarka z Montebello w amerykańskim stanie Floryda zorganizowała akcję pod hasłem „Spraw, że ktoś się uśmiechnie”. Przez tydzień, razem z wolontariuszami wręczała kwiaty mieszkańcom okolicznych domów spokojnej starości. Podoba się Państwu taka akcja?Ilu ludzi, tyle powodów do radości i uśmiechu na co dzień. Jeśli tylko mamy taką okazję, warto zarażać innych pozytywnym myśleniem i dawać okazję do poprawy nastroju. Z takiego założenia wyszła sieć amerykańskich kwiaciarni, która organizuje cykliczną akcję pod hasłem „Spraw, że ktoś się uśmiechnie”. Co roku, przez cały tydzień kwiaciarnie dostarczają kwiaty – niespodzianki wybranym osobom.

Cheryll, kwiaciarka z Montebello, przez cały tydzień obdarowywała kwiatami seniorów z okolicznych domów opieki i spokojnej starości. „Uśmiechy seniorów były taaaakie szerokie” – cieszy się Cheryll. Pozostali uczestnicy akcji dostarczali kwiaty także pacjentom miejscowych szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych i wszędzie tam, gdzie przydałoby się na co dzień odrobinę więcej pozytywnej energii. Akcja odbywa się co roku w całych Stanach Zjednoczonych, w tym roku została zorganizowana już po raz 15!

Dlaczego ludzie decydują się na udział w akcjach takich jak ta? „Wychowałam się w rodzinie kwiaciarzy, odkąd pamiętam, kwiaty zawsze były wokół mnie – w domu i w pracy. Kocham kwiaty, moi rodzice także je kochali i przekazali mi te pozytywne uczucia. Jestem szczęśliwa, że mogę się nimi podzielić” – powiedziała Cheryll, zapytana o to, dlaczego zdecydowała się wziąć udział w akcji.

My także uważamy, że warto się dzielić z innymi, zwłaszcza pozytywnymi emocjami i dobrym słowem. Dobro powraca!

Podoba się Państwu taka akcja? Może warto zainspirować lokalne kwiaciarnie – jeśli będą Państwo kupować kwiaty, warto zainspirować sprzedawcę tą historią. Podajmy ją dalej!
Więcej z kategorii Aktualności
Przeczytaj artykuł
Tam, gdzie żyje się najdłużej
Przeczytaj artykuł
Najstarsza pracująca pielęgniarka w USA młodość ma w sercu!
Przeczytaj artykuł
Trzy najstarsze osoby na świecie. Urodziły się w XIX wieku! Jaki jest ich sekret długowieczności?
Powiązane artykuły
Seniorka opływa na statku świat od 7 lat
Miliard seniorów: to możliwe jeszcze w tej dekadzie!
Ma 104 lata i właśnie pobił rekord Europy
102-letni kolarz zadziwił wszystkich. Nowy rekord świata!

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online