} ?>

Polscy Weterani biją rekordy! 104-latek z nowymi rekordami świata

Podczas I Drużynowych Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkoatletyce, które zostały rozegrane 13 grudnia 2014 r. w Toruniu pobito 14 rekordów Polski, a w tym 2 rekordy świata. Należą one do niesamowitego 104-latka ze Świdnicy.

140 zawodników wzięło udział w pierwszej edycji Drużynowych Halowych Mistrzostw Polski. Impreza była pełna rekordów, na czele z dwoma rekordami w skali świata!

Oba te rekordy - w kategorii mężczyzn powyżej 100 lat - pobił Stanisław Kowalski - 104-latek ze Świdnicy. Brał on udział w rywalizacji w kilku dyscyplinach: biegu, pchnięciu kulą, rzucie dyskiem i młotem. Pierwsze dwie przyniosły mu sukces: bieg na 60 metrów ukończył z wynikiem 19,72 sekundy, a kulę pchnął na długość 5,08 metra.

Nie po raz pierwszy Pan Stanisław zapisuje się w księdze rekordów. W maju tego roku informowaliśmy o tym, że z czasem 32,79 sekundy pobił rekord Europy w sprincie na dystansie 100 metrów. Dziarski senior planuje jednak w przyszłym roku zakończyć karierę. Będzie okazja, żeby zrobić to w dobrym stylu - w 2015 roku w Toruniu organizowane są X Europejskie Halowe Mistrzostwa Weteranów Lekkiej Atletyki.

 

fot. Stanisław Kowalski na Drużynowych Halowych Mistrzostwach Polski
autor zdjęcia: Janusz Nath, PZWLA/facebook.com

 

Więcej z kategorii Ludzie
Senior na końcu świata - Kanada
Senior na końcu świata – Australia
Senior na końcu świata – Kuba
Powiązane artykuły
Coraz więcej stulatków w Polsce
Jak żyją seniorzy w Czechach?
84-letnia Polka podbija świat autostopem!
Piosenki Hanki Ordonówny
W czym tkwi sekret udanego związku?