string(8) "szukanie" Pan Jan – maratończyk

Pan Jan – maratończyk

Pan Jan Morawiec (rocznik 1933) jest biegaczem maratończykiem. Maratony biega od 1961 roku.Wtedy po raz pierwszy zdobył medal w Mistrzostwach Polski na dystansie 42 kilometrów 195 metrów. Był to medal srebrny. W następnym roku w imprezie tej samej rangi zdobył medal złoty. Od tego czasu przebiegł ponad sto dwadzieścia maratonów. W roku 2012 zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy Weteranów w Czechach. 27 października weźmie udział w Mistrzostwach Świata Weteranów w Lekkoatletyce 2013. Mistrzostwa odbędą się w Porto Alegre w Brazylii. Podróż tam i udział w zawodach będzie wielkim przeżyciem dla pana Jana, dla jego rodziny oraz wszystkich, którzy znają 80 letniego biegacza z Łodzi, mieszkającego na ulicy Maratońskiej.

Sponsorem wyjazdu pana Jana jest Program 60+, który wielorako wspiera osoby po sześćdziesiątym roku życia, głównie w zakresie edukacji o tym, jak można obniżać koszty leczenia się aby wysokie ceny leków nie były barierą w dostępie do leków. Pan Jan jest honorowym uczestnikiem Programu 60+.

15 września 2013 roku pan Jan wziął udział w Maratonie Wrocławskim jako próbie generalnej przed jednym z najważniejszych startów w jego życiu. Próba zakończyła się częściowym sukcesem. Pan Jan dobiegł do mety w bardzo dobrej formie zostawiając za sobą ponad 70% finiszujących w maratonie. Do pełni szczęścia, czyli pokonania bariery 4 godzin zabrakło mu 2 minut i 25 sekund. Trzymajmy kciuki aby w Brazylii się udało!

Przeczytaj więcej artykułów na temat maratończyka Jana Morawca

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij