Najstarsza modelka na świecie

Carmen Dell'Orefice urodziła się w 1931 roku i mimo ponad 80 lat wciąż pojawia się na wybiegach. Jaka jest historia najstarszej modelki na świecie?

Pochodząca z Nowego Jorku modelka karierę rozpoczęła bardzo wcześnie. Przypadkowo spotkana żona słynnego fotografa zaproponowała jej w wieku 13 lat sesję zdjęciową. Fotografie ukazały się w miesięczniku Vogue. Gdy dwa lata później trafiła na okładkę czasopisma, była najmłodszą modelką na świecie. Nie oznaczało to wcale bogactwa. Żyła bardzo skromnie, pomagając matce, zawodowej szwaczce. Na kolejne sesje zamiast autobusem, jeździła na wrotkach, żeby tylko oszczędzić pieniądze.

Nadzieja na karierę mogła się załamać, gdy z powodu niedożywienia i problemów ze spadającymi ubraniami z reprezentowania jej zrezygnowała agentka. Po niedługim czasie Dell'Orefice powróciła jednak do świata mody i, mimo przerw, jest w nim obecna do dzisiaj. Współpracowała w tym czasie ze znanymi fotografami, poznawała gwiazdy showbiznesu, nazywano ją też nawet muzą Salvadora Dali. Przez 60 lat kariery ozdabiała okładki największych czasopism modowych, brała udział w najróżniejszych kampaniach modowych, a także kilka razy wystąpiła w filmach.

Czas i sława odcisnęły jednak na niej brzemię. Obecnie ma sparaliżowaną część twarzy po nieudanej operacji plastycznej i porusza się o lasce. Wciąż jednak jest podziwiana i pozostaje aktywna w świecie mody i reklamy.

najstarsza-modelka

 

fot.1. Carmen Dell'Orefice w  2012 r.;Christopher Macsurak, www.flickr.com/photos/macsurak/11953600676/

 

 

fot. 2. Rok 2005 r., The Heart Truth, http://www.flickr.com/photos/21943577@N03/2173405076/

 

Więcej z kategorii Ludzie
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
Za co kochamy Danutę Szaflarską?
Polacy chcą pomagać!
Powiązane artykuły
W czym tkwi sekret udanego związku?
Byli niemal 90 lat małżeństwem. Jakie mieli rady dla innych?
Telefon wsparcia dla Seniorów
DOZ Fundacja uruchomiła telefon wsparcia dla Seniorów
85-letni Japończyk Hiromu Inada ukończył triatlon Ironmana
84-letnia Polka podbija świat autostopem!