Jak senior z seniorem

oś z życia. Seniorów. I jako przykład na to, że uczestniczenie w życiu wirtualnym może dawać skutki rzeczywiste.

Bohdan – wiele lat razem pracowaliśmy, ostatnimi laty spotkania raz na rok, raz na dwa lata.  Kiedyś chwaliłem się, że Go ożeniłem, bo pannę (wtedy) Lalkę poznał, gdy jako jeszcze chyba nastolatka, a już mistrzyni i rekordzistka świata (w strzelaniu), wpadła do redakcji… Potem została Panią Olą. Oboje – mamą i tatą Michała. Bardzo fajny młodzian. Też już tata.  A Ola – praktykuje w zawodzie trenerskim i ma błyszczących wychowanków…

Paweł – „sto lat temu” zajmował się dziennikarką sportową w popołudniówce. Wtedy się poznaliśmy. Potem drogi zawodowe się rozbiegły, więc kontakty – także. Wiedziałem, co robi, jaki dramat Go dotknął, czytałem jak publicznie wypowiada odważne zdania, ale był to już kontakt z oddali.

Andrzej – z Bohdanem znają się z dawna, nie wiem, co dało okazję, ale są zżyci. Dwie bardzo towarzyskie dusze. Ja Andrzeja znam – z „czytania i pisania”, z zaproszeń do Józefowa (czasu jakoś nie było), w cztery oczy spotkaliśmy się dopiero kilka dni temu… Warto było!

A było tak: Paweł przyjął – via Facebook – życzenia świąteczno-noworoczne. Odpowiedział. Okazało się, że nie wypadłem z Jego pamięci. Napisał, że może byśmy się spotkali – kawę wypili, pogadali. Może jeszcze z Bohdanem – kiedyś razem byli korespondentami w Pradze… Jasne!

Kilka godzin po tym, jak odpisałem, że pomysł podchwytuję z radością – dostałem wieść o miejscu i terminie. Gdy się stawiłem – Bohdana spotkałem w szatni, Paweł czekał przy stoliku, a Andrzej… przy innym, bo za sprawą sugestii Bohdana wpadł na spotkanie zapoznawcze z ludźmi, których… fizycznie miał dopiero poznać.

Gadaliśmy dwie godziny. Umówiliśmy się, że spotkania będą regułą. A dlaczego to opisuję? Żeby dowieść, że świat wirtualny prowadzić potrafi do więzów rzeczywistych. Odnowionych, odświeżonych albo za sprawą sieci nawiązanych. Warto – proszę Seniorstwa – warto…

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!