Jak bezpiecznie i zdrowo podróżować? Porady prawne

DOZ Fundacja zaprasza seniorów na kolejne spotkanie, tym razem dowiedzą się jak bezpiecznie i zdrowo podróżować.
Babcia z wnuczką w samolocie wyglądają przez okno
Żródło: 123rf
Spis treści

Vademecum bezpiecznego i zdrowego podróżnika

Spotkanie będzie poświęcone aspektom prawnym. Nie zawsze znamy swoje prawa jako pacjenci odwiedzający np. sanatoria. Dlatego w trakcie wykładu mecenasa Macieja Łokaja zostaną przybliżone Prawa Pacjenta.

Kolejną prelekcję poprowadzi mgr Aleksandra Pawlak. Podczas wykładu „Vademecum bezpiecznego i zdrowego podróżnika” podpowie seniorom na co powinni zwracać uwagę kupując wycieczkę w biurze podróży, o co zapytać i jak nie dać się oszukać. Goście dowiedzą się także jak przygotować się do wyjazdu i jak ubezpieczyć się w podróży, aby uniknąć ryzykownych sytuacji.

Spotkanie zaplanowano na środę (15 maja 2019) w Akademii-Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Pomorskiej 51 w auli H o godz. 12. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

DOZ Fundacja

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje spotkania i koncerty z myślą o seniorach. Wystąpił przed nimi już m.in. zespół Vinyl, z hitami lat 80. i 90., Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Łódzka Orkiestra Gitarowa pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monika Kamieńska, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

W trakcie konferencji organizowanych w ramach cyklu osoby starsze mogły się zapoznać m.in. z tematyką alergii pokarmowych czy wysłuchać wykładów o ziołolecznictwie.

Z myślą o seniorach

Dla seniorów przygotowano wcześniej także wykłady prezentowane w ramach spotkania „Bezpieczny senior”, ”Zdrowy słuch” czy  „Myśl pozytywnie”, z którego mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju

Czytaj również

Podróże z rabatem

Umowa z biurem podróży. Na co uważać?

Zadbaj o zdrowie w podróży. To proste!