Zadbaj o zdrowie w podróży. To proste!

Wybierasz się w podróż? Nie odpuszczaj w tym czasie dbania o zdrowie. Możesz to zrobić bez większego trudu! Oto 7 inspiracji, dzięki którym twój wyjazd będzie przyjemniejszy i zdrowszy!

  1. Musisz długo czekać na autobus, pociąg albo samolot? Nie siedź bezczynnie – pospaceruj, pozwiedzaj. Czas upłynie ci szybciej.
  2. Wybierając miejsce noclegu, zwróć uwagę na dostępną ofertę hotelu. Jeśli jest to hotel – to dobrze, żeby był na jego terenie basen lub siłownia. Skorzystaj z nich wieczorem lub gdy będzie gorsza pogoda. Inne miejsca również mogą oferować coś dodatkowego – np. wynajem rowerów lub łódek.
  3. Odkrywaj, doświadczaj! Piesze wycieczki po nieznanych miejscach, muzeach, ogrodach, parkach, fascynujących szlakach służą również twojemu zdrowiu!
  4. Wyjeżdżasz z wnukami? Spędzaj z nimi jak najwięcej czasu! Graj z nimi w gry, dzięki którym wszyscy będziecie aktywni. Zabawa w podchody to świetny sposób na urozmaicenie przechadzki.
  5. Podczas oglądania meczu chodź wzdłuż boiska zamiast siedzieć na ławce. Będziesz zawsze blisko akcji!
  6. Znajdź sobie aktywne hobby. Może spróbujesz fotografii plenerowej? Wybierzesz się na tańce? Popływasz kajakiem po rzece? To znakomita rozrywka i świetne sposoby, żeby zadbać o zdrowie!
  7. Bierz aktywny udział w wydarzeniach sportowych lub kulturalnych. Czeka cię wiele miłych wspomnień i nowych doświadczeń!


Powyższy artykuł powstał na podstawie materiałów z poradnika „Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce” (Wydawnictwo Buk Rower). Portal CafeSenior objął patronat medialny nad tą publikacją. Więcej informacji o tym, co można znaleźć w tej książce, znajdziecie Państwo TUTAJ.

Czytaj też: Przelot samolotem – podróż w podeszłym wieku