Dwa portrety Agnieszki Osieckiej

wykło się mawiać, że wiosna to czas miłości. A kto najpiękniej potrafił pisać o miłości, jeśli nie Agnieszka Osiecka?

Tej wiosny, w 18. rocznicę śmierci poetki, do księgarń trafiły dwie książki poświęcone nie tylko jej twórczości, ale także tajemnicom życia prywatnego. Na ile pisarstwo Osieckiej odzwierciedlało jej osobiste przeżycia i emocje próbuje odpowiedzieć Piotr Derlatka w biografii „Zdradziecka Osiecka”, wydanej przez Instytut Wydawniczy Latarnik. Autor, analizując wnikliwie teksty jej wierszy i piosenek oraz zestawiając je z faktami z życia artystki, na naszych oczach buduje intrygujący portret Osieckiej, który wzrusza, szokuje i skłania do refleksji.

[caption id="attachment_8369" align="aligncenter" width="296"]"Zdradziecka Osiecka" Piotra Derlatki, wyd. Instytut Wydawniczy Latarnik "Zdradziecka Osiecka" Piotra Derlatki, wyd. Instytut Wydawniczy Latarnik[/caption]

O miłościach, romansach i przelotnych fascynacjach Osieckiej od lat krążą legendy. Ile jest w nich prawdy? Tego dowiemy się z biografii „Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej”, autorstwa Uli Ryciak, wydanej przez Wydawnictwo Literackie. Oprócz samej Poetki widzimy na kartach tej książki korowód barwnych postaci ówczesnego świata kultury i sztuki, a wręcz całą panoramę PRL-owskiego środowiska artystycznego i politycznego. Fascynująca lektura nie tylko na wakacje!

[caption id="attachment_8368" align="aligncenter" width="298"]"Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej", Ula Ryciak, Wydawnictwo Literackie "Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej", Ula Ryciak, Wydawnictwo Literackie[/caption]

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!