Chodź, pomaluj mój świat!

Śpiewać każdy może, malować też. W sercu Portugalii, w Lizbonie seniorzy dodają kolorów przestrzeni miejskiej,  tworząc wyjątkowe graffiti na zniszczonych murach! Chcieliby Państwo spróbować swoich sił w tej nowoczesnej ulicznej sztuce?

„LATA 65” to nazwa portugalskiej grupy miłośników graffiti, którzy organizują warsztaty z ozdabiania ulic dla seniorów. W języku portugalskim „lata” oznacza „blaszana puszka” i nawiązuje bezpośrednio do puszek z kolorowymi farbami w spreju, podstawowego narzędzia wszystkich grafficiarzy. W tych niezwykłych warsztatach wzięło udział już ponad 100 osób!

Członkowie LATA 65 tworzą swoje własne szablony do malowania i projektują unikalne podpisy, dzięki którym wiadomo później, kto jest autorem graffiti. Seniorzy dodają kolorów opuszczonym i zaniedbanym dzielnicom Lizbony, wnosząc żywe kolory w miejskie życie.

Założyciele grupy LATA 65 wierzą, że ucząc seniorów nowoczesnej sztuki graffiti, wprowadzą ich w świat młodzieży i będą zapobiegać wzajemnym uprzedzeniom i stereotypom. Nic, tylko brać puszkę z farbą w spreju w dłoń i wyruszać na ulicę! Chcieliby Państwo spróbować swoich sił w graffiti i dodać kolorów jakiejś zapomnianej, szaro-burej dzielnicy?
Więcej z kategorii Ludzie
Coraz więcej stulatków w Polsce
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
85-letni Japończyk Hiromu Inada ukończył triatlon Ironmana
Powiązane artykuły
Tej 90-latki życie nie oszczędzało. Ale ostatnio spotkało ją coś cudownego!
W czym tkwi sekret udanego związku?
Piosenki Hanki Ordonówny
Telefon wsparcia dla Seniorów
DOZ Fundacja uruchomiła telefon wsparcia dla Seniorów
84-letnia Polka podbija świat autostopem!