Chodź, pomaluj mój świat!

Śpiewać każdy może, malować też. W sercu Portugalii, w Lizbonie seniorzy dodają kolorów przestrzeni miejskiej,  tworząc wyjątkowe graffiti na zniszczonych murach! Chcieliby Państwo spróbować swoich sił w tej nowoczesnej ulicznej sztuce?

„LATA 65” to nazwa portugalskiej grupy miłośników graffiti, którzy organizują warsztaty z ozdabiania ulic dla seniorów. W języku portugalskim „lata” oznacza „blaszana puszka” i nawiązuje bezpośrednio do puszek z kolorowymi farbami w spreju, podstawowego narzędzia wszystkich grafficiarzy. W tych niezwykłych warsztatach wzięło udział już ponad 100 osób!

Członkowie LATA 65 tworzą swoje własne szablony do malowania i projektują unikalne podpisy, dzięki którym wiadomo później, kto jest autorem graffiti. Seniorzy dodają kolorów opuszczonym i zaniedbanym dzielnicom Lizbony, wnosząc żywe kolory w miejskie życie.

Założyciele grupy LATA 65 wierzą, że ucząc seniorów nowoczesnej sztuki graffiti, wprowadzą ich w świat młodzieży i będą zapobiegać wzajemnym uprzedzeniom i stereotypom. Nic, tylko brać puszkę z farbą w spreju w dłoń i wyruszać na ulicę! Chcieliby Państwo spróbować swoich sił w graffiti i dodać kolorów jakiejś zapomnianej, szaro-burej dzielnicy?
Więcej z kategorii Aktualności
Przeczytaj artykuł
Jak zostać aktorką w wieku 65 lat?
Przeczytaj artykuł
Akcja-inspiracja: tradycyjne graffiti
Przeczytaj artykuł
96-letnia joginka i tancerka znowu na scenie
Powiązane artykuły
Pierwszy skok ze spadochronem w wieku 86 lat, gratulujemy!
Seniorzy z pasją: Irena Kowalska
92-letnia pilotka powróciła za stery myśliwca po 70 latach!
Seniorzy z pasją: Jan Smagieł

Reklama


Darmowe badanie słuchu!
Umów badanie online