Aktywni Seniorzy są wśród nas

Jakże często narzekamy. Gdy ciepło, że upał. Gdy pada, że ponuro. Powód do narzekania zawsze się można przecież na wszystko. Są jednak seniorzy, którzy nie narzekają i mają pełno energii. Mało tego, oni emanują pomocną magią!
Spis treści

Helpik, bo tak brzmi miano spersonifikowanego dowodu mocy seniorów ze Stowarzyszenia „AS”, jest przyjaznym skrzatem domowym. Który dom nie potrzebuje skrzata? Kiedyś w domach było ich pełno. Złośliwe, przyjazne, pomocne albo wręcz przeciwnie. Zawsze były, choć rzadko komu udawało się je wypatrzyć. Z myślą o nich jednak wieczorem stawiano miskę mleka i okruszków. A że rano nic nie zostawało, nikt nie miał wątpliwości: smakowało i skrzat jest zadowolony, nie będzie psocił. Nie wypił? Auć, lepiej uważać.

Helpik -  dobry duch domu

Helpik jest tylko dobrym duchem. Jak imię wskazuje, jego mocą i pragnieniem jest niesienie pomocy. Nic dziwnego, że kryje w sobie tak wiele dobrego. Narodził się w niezwykłych okolicznościach: stworzony przez ręce pełne życzliwości i chęci dawania czegoś od siebie innym ludziom. Każdy jego egzemplarz uszyły ręcznie seniorki ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów „AS”.

helpik-2

Każdy zaproszony do domu Helpik służy temu, by nie tylko zdobić, ale i wspierać swą obecnością. Za każdym przytuleniem i uśmiechnięciem się do niego kryje się pewność, że jego twórczynie odwzajemniają pozytywne uczucia i naładowały skrzata mocą dobrych życzeń dla mieszkańców. Bo zakup Helpika wiąże się z pomocą dla tych, którzy nie godzą się na starość w samotności i apatii - seniorów chcących jeszcze dać coś od siebie światu.

Helpik to nie maskotka z taśmy ani pusty talizman - skrzat wykonywany z takimi intencjami jak on, nie może pozostać bez mocy: najlepiej przekonać się o tym i zaprosić go do siebie.

Jak działa Helpik?

Oczywiście wszystko to można między bajki włożyć i kupić Helpika jak każdą inną maskotkę czy gadżet. Liczy się przecież to, że chcemy wesprzeć dobrą sprawę. Wszystkie fundusze pozyskane ze sprzedaży Helpika zasilają dzieło budowy Domu Seniora, w którym zamieszkają osoby zagrożone samotnością. Niemniej jeżeli ktoś wierzy w moc dobrych intencji, na pewno poczuje z jaką pasją wykonano każdy ścieg tego skrzata - szyjące go panie cieszą się świadomością, że mogą włożyć swój aktywny wkład w pomoc innym. Czują się też potrzebne i doceniane, bo Helpiki znajdują miejsce w naprawdę wielu domach, czego dowodem jest galeria uzupełniana regularnie przez szczęśliwych posiadaczy Helpika.

Helpik jest rzeczywiście cudem pełnym magii: to ucieleśniony dowód na to, jak wiele można zdziałać, jeżeli w wieku dojrzałym nie wyłącza się z aktywnego życia. Nic tak nie wyklucza z życia społecznego jak apatia i narzekanie, a te często rodzi poczucie, że nie jest się już potrzebnym. Póki co, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów „AS" działa na terenie regionu województwa mazowieckiego, ale intensywnie włącza w swą działalność seniorów z Poznania, Gdańska, Szczecina i Krakowa. Czary działają coraz intensywniej!

Czytaj więcej o Helpiku >> 

 

 

Więcej z kategorii Ludzie
DOZ Fundacja uruchomiła telefon wsparcia dla Seniorów
Telefon wsparcia dla Seniorów
85-letni Japończyk Hiromu Inada ukończył triatlon Ironmana
Niesamowici Seniorzy-biegacze i ich rekordy
Powiązane artykuły
Tej 90-latki życie nie oszczędzało. Ale ostatnio spotkało ją coś cudownego!
W czym tkwi sekret udanego związku?
Piosenki Hanki Ordonówny
5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów
84-letnia Polka podbija świat autostopem!