96-latek, który zdobywa kolejne tytuły sportowe!

Charles Eugster, na co dzień żyjący w Szwajcarii, jest jednym z największych sportowców w kategorii wiekowej 90+. Ma 96 lat i przekonuje, że w każdym wieku można odkryć swoje własne źródło młodości. Jak? Sprawdźcie sami!

Charles Eugster, emerytowany dentysta mieszkający w jednym ze szwajcarskich miasteczek, zaczął biegać i ćwiczyć w wieku 85 lat, gdy zauważył, że przybiera na wadze. Po dwóch latach włączył do swoich regularnych treningów podnoszenie ciężarków. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, podobnie drodzy Państwo bywa z dbaniem o siebie i… z ruchem.

Po siedmiu latach biegania, skoków przez płotki, rozciągania i podnoszenia ciężarków, Charles Eugster wziął udział w pierwszych zawodach. I wygrał! Dziś ma na koncie już kilka tytułów i pucharów zdobytych między innymi podczas Międzynarodowych Mistrzostw na Ergometrze Wioślarskim, Europejskich Zawodów Masters Decathlete i Szwajcarskich Zawodów Fitnessowych.

W tym roku Charles skończył 95 lat i… pobił rekord w halowym, sprinterskim biegu na 200m w kategorii seniorów.

Bez wątpienia możemy uznać Charlesa za jednego z najsprawniejszych ludzi na świecie w wieku 90+. Jest czego pozazdrościć!

Każdy z nas może choć na chwilę poczuć się choć odrobinę jak Charles Eugster. Wystarczy zacząć regularnie się ruszać, choć trzy razy w tygodniu. Ważne żeby zdobyć się na pierwszy, drobny krok i konsekwentnie iść dalej. Jeśli lubimy towarzystwo, zapiszmy się na zajęcia dla seniorów. W zdrowym ciele – zdrowy duch!

Charles2

 

Zdjęcia: Terri Potocnza / Facebook

Więcej z kategorii Pasje
Przeczytaj artykuł
85-letni Japończyk Hiromu Inada ukończył triatlon Ironmana
Przeczytaj artykuł
Krzysztof Baranowski: pływający Holender
Przeczytaj artykuł
73-letnia Polka zdobyła światową koronę maratonów
Powiązane artykuły
Kozak nad Kozaki!
95-latek bije rekord świata w biegu na 200 metrów [FILM]
Polscy Weterani biją rekordy! 104-latek z nowymi rekordami świata
Ma 67 lat. Ostatnio przepłynął Atlantyk

Reklama