68-letni Aleksander Doba Podróżnikiem Roku!

Wyczyn polskiego 68-latka został doceniony! Aleksander Doba z Polic w światowym plebiscycie został wybrany Podróżnikiem Roku 2015 National Geographic!

Polak zasłynął tym, że na emeryturze jako pierwszy człowiek w historii przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Zrobił to na przełomie 2010 i 2011 roku - przepływając między Afryką a Ameryką Południową w ciągu 99 dni.

Na tym jednak Aleksander Doba nie poprzestał. W 2013 znów przepłynął Atlantyk - tym razem na znacznie dłuższym odcinku, między Europą a Ameryką Północną. Senior jest cały czas aktywny i planuje kolejną podróż...

Wyjątkowego, inspirującego człowieka docenili Internauci na całym świecie. Wygrał on właśnie plebiscyt National Geographic i został wybrany Podróżnikiem Roku 2015. W głosowaniu brało udział ponad 500 tysięcy osób! Sukces Polaka jest więc tym bardziej wspaniały.

Warto dodać, że Aleksander Doba nie jest żadnym milionerem, a zwykłym emerytowanym inżynierem mechanikiem. Jego pasja została jednak doceniona przez wielu dobrych ludzi, dzięki którym zrealizował swoje marzenia.
Więcej z kategorii Ludzie
Senior na końcu świata - Brazylia
Senior na końcu świata – Kuba
Senior na końcu świata - Kanada
Powiązane artykuły
Tej 90-latki życie nie oszczędzało. Ale ostatnio spotkało ją coś cudownego!
Piosenki Hanki Ordonówny
W czym tkwi sekret udanego związku?
Niesamowici Seniorzy-biegacze i ich rekordy
Coraz więcej stulatków w Polsce