68-letni Aleksander Doba Podróżnikiem Roku!

yczyn polskiego 68-latka został doceniony! Aleksander Doba z Polic w światowym plebiscycie został wybrany Podróżnikiem Roku 2015 National Geographic!

Polak zasłynął tym, że na emeryturze jako pierwszy człowiek w historii przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Zrobił to na przełomie 2010 i 2011 roku - przepływając między Afryką a Ameryką Południową w ciągu 99 dni.

Na tym jednak Aleksander Doba nie poprzestał. W 2013 znów przepłynął Atlantyk - tym razem na znacznie dłuższym odcinku, między Europą a Ameryką Północną. Senior jest cały czas aktywny i planuje kolejną podróż...

Wyjątkowego, inspirującego człowieka docenili Internauci na całym świecie. Wygrał on właśnie plebiscyt National Geographic i został wybrany Podróżnikiem Roku 2015. W głosowaniu brało udział ponad 500 tysięcy osób! Sukces Polaka jest więc tym bardziej wspaniały.

Warto dodać, że Aleksander Doba nie jest żadnym milionerem, a zwykłym emerytowanym inżynierem mechanikiem. Jego pasja została jednak doceniona przez wielu dobrych ludzi, dzięki którym zrealizował swoje marzenia.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!