Wnuki i prawnuki królowej Elżbiety. Ile ich ma?

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II w kwietniu skończyła 93 lata. Wygląda świetnie i dalej pełni funkcję głowy państwa, ale oprócz tego jest także babcią i prababcią. Ile wnucząt i prawnucząt doczekała się już królowa Elżbieta II?
Królowa Elżbieta, książe Harry, księżna Meghan z nowo narodzonym dzieckiem
Żródło: Instagram

Spis treści

Syn Herry'ego i księżnej Meghan

Wczoraj oficjalnie przedstawiono kolejne dziecko urodzone w rodzinie królewskiej. Syn Harry’ego, księcia Sussexu, i Meghan, księżnej Sussexu będzie nosił imię Archie. Urodził się zaledwie 3 dni temu – 6 maja 2019 roku w Windsorze.

https://www.instagram.com/p/BxNQKGoHdAt/?utm_source=ig_web_options_share_sheet

Archie Harrison Mountbatten-Windsor jest ósmym prawnukiem królowej. To pierwsze dziecko księcia Harry’ego – wnuka Elżbiety i szóstego w linii do brytyjskiego tronu.

Dzieci księżnej Kate i księcia Williama

W ubiegłym roku na świat przyszedł drugi syn księżnej Kate i księcia Williama, który jest drugi w kolejce do tronu.

Louis to już trzecie dziecko książęcej pary i piąta osoba w kolejce do brytyjskiego tronu. Królowa Elżbieta może się pochwalić jeszcze prawnuczką księżniczką Charlotte, która jest czwartą osobą, po swoim dziadku, ojcu i bracie, w kolejce do tronu; i prawnukiem księciem Georgem – pierworodnym synem księcia Williama i księżnej Kate, który jest trzecią osobą, po swoim dziadku i ojcu, w kolejce do tronu.

Reklama

Dzieci księcia Edwarda 

Nieco starsze wnuki królowej to 14-letnia Ludwika Windsor i 10-letni Jakub -  dzieci księcia Edwarda, najmłodszego dziecka Elżbiety II.

Dzieci i wnuki księżniczki Anny 

Z kolei najstarszym wnukiem królowej jest Peter Phillips – syn księżniczki Anny i jej pierwszego męża - Marka Phillipsa. Peter ma dwie córki: Savannah, która jest także pierwszą prawnuczką królowej Elżbiety II i Islę.

Siostra Petera – Zara ma również dwie córki – Mię i Lenę.

Córki księcia Andrzeja

Listę zamykają dwie wnuczki księżniczki – Beatrycze i Eugenia, córki księcia Andrzeja, syna Elżbiety II i księcia Filipa. Co daje królowej Elżbiecie II łącznie 16 wnuków i prawnuków. Gratulujemy!

Czytaj także: 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!