Wnuki i prawnuki królowej Elżbiety. Ile ich ma?

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II w kwietniu skończyła 93 lata. Wygląda świetnie i dalej pełni funkcję głowy państwa, ale oprócz tego jest także babcią i prababcią. Ile wnucząt i prawnucząt doczekała się już królowa Elżbieta II?
Królowa Elżbieta, książe Harry, księżna Meghan z nowo narodzonym dzieckiem
Żródło: Instagram
Spis treści

Syn Herry'ego i księżnej Meghan

Wczoraj oficjalnie przedstawiono kolejne dziecko urodzone w rodzinie królewskiej. Syn Harry’ego, księcia Sussexu, i Meghan, księżnej Sussexu będzie nosił imię Archie. Urodził się zaledwie 3 dni temu – 6 maja 2019 roku w Windsorze.

https://www.instagram.com/p/BxNQKGoHdAt/?utm_source=ig_web_options_share_sheet

Archie Harrison Mountbatten-Windsor jest ósmym prawnukiem królowej. To pierwsze dziecko księcia Harry’ego – wnuka Elżbiety i szóstego w linii do brytyjskiego tronu.

Dzieci księżnej Kate i księcia Williama

W ubiegłym roku na świat przyszedł drugi syn księżnej Kate i księcia Williama, który jest drugi w kolejce do tronu.

Louis to już trzecie dziecko książęcej pary i piąta osoba w kolejce do brytyjskiego tronu. Królowa Elżbieta może się pochwalić jeszcze prawnuczką księżniczką Charlotte, która jest czwartą osobą, po swoim dziadku, ojcu i bracie, w kolejce do tronu; i prawnukiem księciem Georgem – pierworodnym synem księcia Williama i księżnej Kate, który jest trzecią osobą, po swoim dziadku i ojcu, w kolejce do tronu.

Dzieci księcia Edwarda 

Nieco starsze wnuki królowej to 14-letnia Ludwika Windsor i 10-letni Jakub -  dzieci księcia Edwarda, najmłodszego dziecka Elżbiety II.

Dzieci i wnuki księżniczki Anny 

Z kolei najstarszym wnukiem królowej jest Peter Phillips – syn księżniczki Anny i jej pierwszego męża - Marka Phillipsa. Peter ma dwie córki: Savannah, która jest także pierwszą prawnuczką królowej Elżbiety II i Islę.

Siostra Petera – Zara ma również dwie córki – Mię i Lenę.

Córki księcia Andrzeja

Listę zamykają dwie wnuczki księżniczki – Beatrycze i Eugenia, córki księcia Andrzeja, syna Elżbiety II i księcia Filipa. Co daje królowej Elżbiecie II łącznie 16 wnuków i prawnuków. Gratulujemy!

Czytaj także: