PORTAL DLA SENIORÓW
 

Wczasy dla seniora - jakie kierunki wybraliśmy w tym roku?

 
20Nie polskie morze, a bardziej słoneczne kierunki i cieplejsze klimaty, preferują w tym roku polscy seniorzy. Gdzie najchętniej podróżują osoby w wieku 55+? Wybierają Maltę, Sycylię, Maderę oraz Chorwację. Te kierunki podróży królują także we wrześniu. Gdy kończy się wakacyjny sezon, a ceny wycieczek spadają. Jakie są idealne wczasy dla seniora?

Wczasy dla seniora


Dobrym terminem na wakacyjne podróże dla seniora jest czerwiec oraz wrzesień. Omija się wtedy nie tylko tłok w turystycznych miejscowościach, ale także największe upały, które nie służą osobom starszym. Dodatkowym atutem podróży poza sezonem są niższe koszty. Tańszy może okazać się nie tylko pobyt w wybranym miejscu, ale także ceny w miejscowych sklepach i restauracjach.

Wycieczki dla seniorów


Wiele biur podróży przygotowuje specjalne oferty wycieczek dla seniorów, dostosowując program pobytu do ich potrzeb i oczekiwań. Specjalne atrakcje i rozwiązania dla osób w wieku 55+ nie powinny dziwić. Według statystyk osoby z tej grupy przeznaczają na swoje wakacje średnio o 250-350 złotych więcej niż młodszy klient biura podróży.

Czytaj też: Bezpieczne i zdrowe opalanie - jak się opalać?Wczasy za granicą


Wczasy dla seniora to nie tylko wyjazd do sanatorium lub pobliskiej miejscowości, to coraz częściej także wczasy za granicą. Do od lat popularnej Hiszpanii i Grecji, dołączyły też inne destynacje. Wśród Polaków ogromną popularnością cieszy się Chorwacja, również osoby starsze często wybierają podróż w tym kierunku. Wybór zwykle pada na Makarską Riwierę, czyli obszar pomiędzy Splitem, a Dubrownikiem. We Włoszech bezkonkurencyjna jest wyspa na Morzu Śródziemnym, czyli Sycylia, gdzie największą atrakcję turystyczną stanowi Etna, wciąż czynny wulkan.

W ostatnim czasie hitem polskiej turystyki stała się Islandia. Jednak Polacy jeżdżą w tym kierunku nie tylko wypocząć i zwiedzać, ale także pracować. Dlatego to my stanowimy największą mniejszość narodową w tym kraju. Lubimy także odkrywać nieznane nam dotąd kultury i kraje, takie jak: Armenia czy Gruzja. 

Czytaj też: Kiedy należy stosować krem do opalania z filtrem UV 50?Malta czy Madera?


Malutka Malta fascynuje dojrzałych Polaków, zwłaszcza we wrześniu, a dodatkowo oferuje piękne widoki i zabudowę w niepowtarzalnym, oryginalnym i starym stylu.

wczasy dla seniora

Turystów 55+ z Polski kusi także Madera, zawsze ciepła, piękna i kwitnąca, nazywana "wyspą wiecznej wiosny". To właśnie na to urokliwe miejsce seniorzy przeznaczają największy wakacyjny budżet. Przeznaczając na pobyt na pięknej wyspie o 350 zł więcej niż przeciętny polski turysta.

Czytaj też: Domowe sposoby na oparzenia słoneczneTanie wakacje za granicą?


Ostatnie lata pokazały, że na zagraniczne wakacje wcale nie trzeba wydać dużo więcej niż na wczasy nad polskim morzem. Na wrześniowy pobyt w Chorwacji trzeba przeznaczyć ok. 1600 złotych na osobę i doliczyć koszty dojazdu. Włochy to już koszt około 3000 zł. Porównując wydatki polskich turystów 55+ na Malcie lub Cyprze okazuje się, że wydają oni o 270 zł więcej niż inni zwiedzający.
źródło: raport travelplanet.pl

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)