Wczasy dla seniora - jakie kierunki wybraliśmy w tym roku?

20Nie polskie morze, a bardziej słoneczne kierunki i cieplejsze klimaty, preferują w tym roku polscy seniorzy. Gdzie najchętniej podróżują osoby w wieku 55+? Wybierają Maltę, Sycylię, Maderę oraz Chorwację. Te kierunki podróży królują także we wrześniu. Gdy kończy się wakacyjny sezon, a ceny wycieczek spadają. Jakie są idealne wczasy dla seniora?
Spis treści

Wczasy dla seniora

Dobrym terminem na wakacyjne podróże dla seniora jest czerwiec oraz wrzesień. Omija się wtedy nie tylko tłok w turystycznych miejscowościach, ale także największe upały, które nie służą osobom starszym. Dodatkowym atutem podróży poza sezonem są niższe koszty. Tańszy może okazać się nie tylko pobyt w wybranym miejscu, ale także ceny w miejscowych sklepach i restauracjach.

Wycieczki dla seniorów


Wiele biur podróży przygotowuje specjalne oferty wycieczek dla seniorów, dostosowując program pobytu do ich potrzeb i oczekiwań. Specjalne atrakcje i rozwiązania dla osób w wieku 55+ nie powinny dziwić. Według statystyk osoby z tej grupy przeznaczają na swoje wakacje średnio o 250-350 złotych więcej niż młodszy klient biura podróży.

 

 

Czytaj też: Bezpieczne i zdrowe opalanie - jak się opalać?

 

Wczasy za granicą


Wczasy dla seniora to nie tylko wyjazd do sanatorium lub pobliskiej miejscowości, to coraz częściej także wczasy za granicą. Do od lat popularnej Hiszpanii i Grecji, dołączyły też inne destynacje. Wśród Polaków ogromną popularnością cieszy się Chorwacja, również osoby starsze często wybierają podróż w tym kierunku. Wybór zwykle pada na Makarską Riwierę, czyli obszar pomiędzy Splitem, a Dubrownikiem. We Włoszech bezkonkurencyjna jest wyspa na Morzu Śródziemnym, czyli Sycylia, gdzie największą atrakcję turystyczną stanowi Etna, wciąż czynny wulkan.

W ostatnim czasie hitem polskiej turystyki stała się Islandia. Jednak Polacy jeżdżą w tym kierunku nie tylko wypocząć i zwiedzać, ale także pracować. Dlatego to my stanowimy największą mniejszość narodową w tym kraju. Lubimy także odkrywać nieznane nam dotąd kultury i kraje, takie jak: Armenia czy Gruzja. 

 

 

Czytaj też: Kiedy należy stosować krem do opalania z filtrem UV 50?

Malta czy Madera?

Malutka Malta fascynuje dojrzałych Polaków, zwłaszcza we wrześniu, a dodatkowo oferuje piękne widoki i zabudowę w niepowtarzalnym, oryginalnym i starym stylu.

wczasy dla seniora

Turystów 55+ z Polski kusi także Madera, zawsze ciepła, piękna i kwitnąca, nazywana "wyspą wiecznej wiosny". To właśnie na to urokliwe miejsce seniorzy przeznaczają największy wakacyjny budżet. Przeznaczając na pobyt na pięknej wyspie o 350 zł więcej niż przeciętny polski turysta.

Czytaj też: Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

 

Tanie wakacje za granicą?


Ostatnie lata pokazały, że na zagraniczne wakacje wcale nie trzeba wydać dużo więcej niż na wczasy nad polskim morzem. Na wrześniowy pobyt w Chorwacji trzeba przeznaczyć ok. 1600 złotych na osobę i doliczyć koszty dojazdu. Włochy to już koszt około 3000 zł. Porównując wydatki polskich turystów 55+ na Malcie lub Cyprze okazuje się, że wydają oni o 270 zł więcej niż inni zwiedzający.

 

 

źródło: raport travelplanet.pl