PORTAL DLA SENIORÓW
 

Warsztaty dla seniora - pielęgnacja i ochrona przy nietrzymaniu moczu

Spis treści

W piątek (25 maja) w Łodzi seniorzy dotknięci problemem nietrzymania moczu będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Podczas spotkania organizowanego przez PAUL HARTMANN Polska dowiedzą się m.in. jak profesjonalnie zadbać o swoją skórę.Przyczyn nietrzymania moczu jest wiele, czynniki, które mogą mieć wpływ na rozwój choroby to:

  • nadmierne rozciągnięcie mięśni miednicy, spowodowane porodem,

  • zabieg na prostatę

  • zabiegi chirurgiczne

  • wypadki

  • stany poudarowe


Bezpłatne warsztaty dla seniora


Chorzy powinni wiedzieć, że istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z tym schorzeniem, można także zaradzić jego skutkom, nie rezygnując przy tym z coedziennej aktywności fizycznej, czy życia towarzyskiego. Podczas edukacyjnych warsztatów, osoby które mają problem z nietrzymaniem moczu dowiedzą się jak mogą o siebie zadbać - poznają odpowiednią dietę, ćwiczenia i zalecenia dotyczące trybu życia odpowiednie przy nietrzymaniu moczu.
Obecni na spotkaniu specjaliści doradzą im także jak dbać o skórę i chronić ją przed skutkami nietrzymania moczu, oraz pomogą w doborze odpowiednich produktów i kosmetyków.

Spotkanie odbędzie się 25 maja o godz. 18 w sali multimedialnej nr 5 w Domu Kultury przy ul. Andrzeja Sacharowa 18 w Łodzi. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.Zobacz też:

Nietrzymanie moczu nie musi ograniczać – bądź aktywny

Zdrowa skóra jest najważniejsza – jak ją pielęgnować?

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Pytanie: Czy zdecydujesz się na bankowanie krwi pępowinowej swojego dziecka?

  Tak. Uważam, ze to dobre zabezpieczenie jego zdrowia

  Nie wiem, muszę głębiej zapoznać się z tematem

  Nie. Sądzę, że nie będzie to konieczne

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA