The Voice Senior – znamy zwycięzcę

Jesienią w TVP trwała pierwsza polska edycja programu muzycznego dla osób starszych. W ostatni weekend grudnia poznaliśmy zwycięzcę. Finał nie odbył się bez niespodzianek, dużych zaskoczeń i emocji. Kto został najlepszym senioralnym głosem w Polsce?
Logo The Voice Senior
Źródło: Wikipedia.pl
Spis treści

The Voice Senior

Ten talent show został oparty na tej samej formule co wcześniejsze „The Voice of Ponad” oraz „The Voice Kids”. Tym razem jednak w programie wzięły udział wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. W maju 2019 roku poznaliśmy skład jury. W roli trenerów wystąpili: Andrzej Piaseczny, Marek Piekarczyk, Alicja Majewska i Urszula Dudziak.

Już po pierwszym odcinku okazało się, że program o seniorach to prawdziwy hit jesiennej ramówki. Według danych podawanych w mediach rekordowy odcinek oglądało ponad 4 mln telewidzów, bijąc konkurencję na głowę.

Finał The Voice Senior

Kogo najbardziej pokochali widzowie? Okazało się, że najlepszy głos seniora w Polsce jest nie jeden, a trzy! Program wygrały siostry Szydłowskie. Elżbieta, Krystyna i Jolanta za swój sukces otrzymały 50 tys. zł, wycieczkę marzeń (wartą 30 tys.) oraz zaproszenie do występu podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką. Podczas występu zaśpiewały w trio między innymi piosenkę Betty Everett „The Shoop Shoop Song (It's In His Kiss)” z 1964 roku, czym podbiły serca jurorów, publiczności i jak się okazało również telewidzów. Kogo siostry pokonały w finale?

  • z drużyny Marka Piekarczyka: Władysława Jareckiego i Kazimierza Kiljana,
  • z drużyny Alicji Majewskiej: Jadwigę Kocik i Janusza Sztybera,
  • z drużyny Andrzeja Piaseckiego: Bogumiłę Kucharczyk-Włodarek i Mieczysława Pernacha,
  • z drużyny Urszuli Dudziak, w której występowały: Waldemara Wiśniewskiego.

Czy będzie kolejna edycja The Voice Senior?

Kiedy premierę będzie mieć druga edycja muzycznego show? Program, pozwalający zaistnieć i spełniać marzenia seniorom, na tyle spodobał się widzom, że najprawdopodobniej zobaczymy na antenie jego kontynuację. Na pewno niedługo poznamy dokładną datę premiery. Media spekulują, że The Voice Senior 2 pojawi się już w grudniu 2020 roku.

Czytaj również