Michał Bajor obchodzi dziś 60. urodziny!

Ten rok dla Michała Bajora jest wyjątkowy. Piosenkarz i aktor obchodzi nie tylko 60. urodziny, ale również świętuje 45 rocznicę kariery artystycznej. Przypada także 30 rocznica wydania jego pierwszej płyty oraz premiera 20 już krążka artysty - „Od Kofty… do Korcza”.
Spis treści

Michał Bajor – aktor i piosenkarz 

Właśnie 45 lat temu Michał Bajor wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Tak zaczęła się jego piękna i długa przygoda z muzyką. Jednak artysta jest także znanym i cenionym aktorem. Wielokrotnie stawał przed kamerą, współpracując z najlepszymi polskimi reżyserami: Kieślowskim, Sass, Bajonem, Żebrowskim, Falkiem, Koprowiczem i wieloma innymi. Wystąpił między innymi w filmach Był jazz”, „W biały dzień”, „Limuzyna Daimler–Benz”, „Medium”, „Przeznaczenie” czy w nominowanym do Oscara filmie Hanussen” Istvana Sabo, w którym grał u boku Klausa-Marii Brandauera. Aktor otwarcie przyznaje, że chętnie ponownie zagrałby w filmie. Natomiast nowa płyta Michała Bajora „Od Kofty.. do Korcza” vol.1 jest już dostępna w sklepach muzycznych.

Michał Bajor – jubileusz

60. urodziny Michała Bajora były pretekstem do spotkania z artystą w nowym programie TVP2 „Jest okazja”. Mnogość okazji do świętowania sprawiła, że zaproszenie na to wyjątkową uroczystość przyjęli przyjaciele i fani Michała Bajora, m.in. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Maria Szabłowska, Michał Szpak, Monika Borzym, ale również jego chrzestne dzieci: Bogumiła Bajor czy syn Jana Frycza, Wojciech.

Michał Bajor

Podczas spotkania z widzami Michał Bajor wspominał nie tylko początki swojej kariery zawodowej jako aktor i wokalista, ale podzielił się również wielką miłością do podróży. Aktor przez lata zwiedził niemal każdy kontynent, ale przyznał też, że jego największą miłością pozostają Włochy. Nie brakowało także anegdot z początków pracy Michała Bajora, który zadebiutował jako aktor już jako nastolatek w filmie „Wieczór u Abdona” u boku gwiazdy polskiego kina, Beaty Tyszkiewicz. Artysta wspominał, że stojąc u progu wielkiej kariery miał wszystko, jedynym jego zmartwieniem były.. rude włosy! Na co radę znalazła szybko babcia Pana Michała, przekonując młodego chłopca, by się nie przejmował, bo „nie jest rudy, tylko złoty”.

Zobacz także: Włodek Pawlik - pierwszy polski laureat nagrody Grammy

Michał Bajor i Michał Szpak

W programie nie zabrakło niespodzianek, takich jak pierwsze w historii spotkanie Michała Bajora z innym, niezwykle wyrazistym artystą młodego pokolenia, Michałem Szpakiem, który z przyjemnością wspominał rozmowę telefoniczną i gratulacje, otrzymane od Michała Bajora po swoim debiucie na Eurowizji. Jakie emocje towarzyszyły mu podczas wykonaniu utworu „Moja miłość największa” przed Michałem Bajorem można zobaczyć na: VOD.TVP.PL.

Źródło i zdjęcia: TVP 

Czytaj też:

Marek Siudym: Nie oszczędzam się! 

Klan, motory i rodzina - Andrzej Grabarczyk