Marzeniem 78-latki było zobaczenie po raz ostatni obrazów Rembrandta

Marzeniem śmiertelnie chorej 78-latki z Holandii było zobaczenie obrazów Rembrandta. Dzięki pomocy fundacji charytatywnej udało się jej je spełnić.

78-latka choruje na stwardnienie zanikowe boczne i jej stan jest już bardzo poważny. Zobaczenie dzieł barokowego artysty było jej ostatnim marzeniem. Spełnić je postanowiła fundacja charytatywna Ambulance Wish Foundation, która zajmuje się właśnie realizacją takich próśb. Zwykle są one mniej spektakularne, ale zawsze bardzo ważne dla chorych.

Pacjenkę na miejsce wystawy - zorganizowanej w tym roku w Amsterdamie przez króla Holandii Wilhelma Aleksandra - zabrano na szpitalnym łóżku po godzinach otwarcia wystawy. Mogła dzięki temu w spokoju podziwiać światowej sławy sztukę. Jak stwierdził Kees Veldboer, właściciel pomagającej 78-latce fundacji: - Kobieta była bardzo szczęśliwa z możliwości zobaczenia tych obrazów po raz ostatni w życiu.

Cały świat w ciągu ostatnich godzin obiegło zaś poruszające zdjęcie kobiety na łóżku obok autoportretu Rembrandta.


fot. Twitter

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij