Inkontynencja – problem XXI wieku - relacja z wydarzenia

CafeSenior.pl i DOZ Fundacja zapraszają wszystkie osoby w wieku powyżej 60 lat, na bezpłatną konferencję dotyczącą problemu inkontynencji, czyli nietrzymania moczu. We wtorek, 11-go lutego, już od godziny 12.00 wszyscy chętni będą mogli zmierzyć sobie poziom cukru, ciśnienie, wskaźnik BMI, nawilżenie skóry, a nawet zbadać wzrok.
Konferencja NTM
Fot. Materiały partnera
Spis treści

Czym jest nietrzymanie moczu?

Problem nietrzymania moczu dotyka zwykle kobiet. Najczęściej atakuje w okresie menopauzy i daje pierwsze uciążliwe objawy. Nietrzymanie moczu można podzielić na dwa rodzaje:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu – spowodowane nawet lekkim wysiłkiem fizycznym, a nawet kaszlnięciem lub kichnięciem,
  • naglące nietrzymanie mocz – objawia się niezależnymi skurczami, czyli parciami na pęcherz moczowy, powodując natychmiastową konieczność skorzystania z toalety.

Nietrzymanie moczu leczyć można różnymi sposobami. Niestety jest to wstydliwy problem, z którym często zwlekamy, by zwrócić się do lekarza. A to błąd, bo leczenie zwykle bywa nieinwazyjne. Bardzo często są to specjalne ćwiczenia. 

 

Inkontynencja problem wielu osób 

Wykładu „Inkontynencja problem XXI wieku – przerwijmy milczenie!” wysłuchali Seniorzy przybyli na drugą w tym roku konferencję DOZ Fundacji Dbam O Zdrowie, zorganizowaną 11 lutego w auli AHE w Łodzi.

Inkontynencja to jeden z najpopularniejszych problemów urologicznych, polegający na nietrzymaniu moczu. O jego przyczynach i leczeniu opowiedziała lek. Małgorzata Niedzielska, spotykając się z dużym zainteresowaniem i pytaniami zgromadzonych Seniorów. Drugim prelegentem była Aleksandra Pawlak z biura Turystycznego Przygodowo, specjalizującego się w organizacji wycieczek i pobytów sanatoryjnych. W prezentacji „Jak się przygotować do sezonu turystycznego 2020” Pani Ola poruszyła ważne kwestie związane z organizacją wyjazdów i bezpieczeństwem uczestników. Seniorzy, podobnie jak na wszystkich konferencjach DOZ Fundacji, skorzystali z bezpłatnych badań i pomiarów, np. ciśnienia, wagi oraz mogli poczęstować się pyszną gorącą herbatką. 

CafeSenior.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

Doz Fundacja pomaga cieszyć się życiem

Już od trzech lat Doz Fundacja organizuje bezpłatne wydarzenia dla seniorów. Najbliższe spotkania, to trzy konferencje zdrowotne:

Nie zabraknie też atrakcji dla fanów muzyki. Zapraszamy na najbliższe koncerty:

Czytaj również