Emerytowana nauczycielka wygrała milion w „Milionerach”

Spis treści

Maria Romanek, emerytowana nauczycielka języka polskiego w ostatnim odcinku „Milionerów” w TVN wygrała główną nagrodę teleturnieju – milion złotych. Aby tego dokonać, musiała poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań.

Maria Romanek - emerytka-milionerka

Zwyciężczyni – Maria Romanek jest byłą nauczycielką języka polskiego, obecnie przebywającą na emeryturze, pochodzi z Bezmiechowej Dolnej na Podkarpaciu. Jeszcze przed ostatnim pytaniem przyznała, że za wygraną chciałaby wyremontować kuchnię i pojechać na wymarzoną wycieczkę do Gruzji, resztę przekazałaby na cele charytatywne.

Czytaj także: Zabezpieczenie majątku – jak to zrobić jeszcze za życia?

Pytanie za milion – Milionerzy


Po jedenastu pytaniach, rozłożonych na kilka odcinków, przyszła kolej na to najważniejsze. W ostatnim pytaniu teleturnieju „Milionerzy” uczestniczka musiała podać odpowiedź - „Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?”. Pani Maria, mimo że jej pasa to nauki humanistyczne poradziła sobie z pytaniem. Obliczeń dokonała w głowie,  poprosiła o zaznaczenie odpowiedzi B z wynikiem 1 234 321 i tym samym zgarnęła główną nagrodę w „Milionerach” – milion złotych.

 

 

 

Po zwycięstwie Maria Romanek zwróciła się do kobiet – „Przede wszystkim udowodniłam, kobitki kochane, że po 60 też się fajnie żyje!”

 

 

Kto wygrał „Milionerów”?


W historii polskiej edycji programu telewizyjnego „Milionerzy”, emitowanego na TVN, Maria Romanek jest drugą osobą, której udało się sięgnąć po nagrodę główną.

Przed jej udziałem udało się to tylko jednej osobie – Krzysztofowi Wójcikowi w 2010 roku. Jego pytanie za milion to "Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?”. Na drugą wygraną widzowie teleturnieju musieli czekać aż 8 lat.

Czytaj także: Inwestowanie na emeryturze. Jak inwestują seniorzy?