Emerytowana nauczycielka wygrała milion w „Milionerach”

Spis treści

Maria Romanek, emerytowana nauczycielka języka polskiego w ostatnim odcinku „Milionerów” w TVN wygrała główną nagrodę teleturnieju – milion złotych. Aby tego dokonać, musiała poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań.

Maria Romanek - emerytka-milionerka

Zwyciężczyni – Maria Romanek jest byłą nauczycielką języka polskiego, obecnie przebywającą na emeryturze, pochodzi z Bezmiechowej Dolnej na Podkarpaciu. Jeszcze przed ostatnim pytaniem przyznała, że za wygraną chciałaby wyremontować kuchnię i pojechać na wymarzoną wycieczkę do Gruzji, resztę przekazałaby na cele charytatywne.

Czytaj także: Zabezpieczenie majątku – jak to zrobić jeszcze za życia?

Pytanie za milion – Milionerzy


Po jedenastu pytaniach, rozłożonych na kilka odcinków, przyszła kolej na to najważniejsze. W ostatnim pytaniu teleturnieju „Milionerzy” uczestniczka musiała podać odpowiedź - „Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?”. Pani Maria, mimo że jej pasa to nauki humanistyczne poradziła sobie z pytaniem. Obliczeń dokonała w głowie,  poprosiła o zaznaczenie odpowiedzi B z wynikiem 1 234 321 i tym samym zgarnęła główną nagrodę w „Milionerach” – milion złotych.

 

 

 

Po zwycięstwie Maria Romanek zwróciła się do kobiet – „Przede wszystkim udowodniłam, kobitki kochane, że po 60 też się fajnie żyje!”

 

 

Reklama

Kto wygrał „Milionerów”?


W historii polskiej edycji programu telewizyjnego „Milionerzy”, emitowanego na TVN, Maria Romanek jest drugą osobą, której udało się sięgnąć po nagrodę główną.

Przed jej udziałem udało się to tylko jednej osobie – Krzysztofowi Wójcikowi w 2010 roku. Jego pytanie za milion to "Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?”. Na drugą wygraną widzowie teleturnieju musieli czekać aż 8 lat.

Czytaj także: Inwestowanie na emeryturze. Jak inwestują seniorzy?

 

 

 

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!