99-letnia kobieta szyje sukienki dla dzieci z Afryki

Niezwykła starsza Pani, 99-letnia Amerykanka Lilian Weber - siedząc każdego dnia przy swojej maszynie, szyje sukienki dla potrzebujących dzieci z Afryki. Na swoim koncie ma już ich 840, jej celem jest jednak okrągły 1000.

“Chodzi o pokazanie tym dziewczynkom, że są wartościowe, że mają swoją godność” - tłumaczy prawdziwa bohaterka Lilian Weber. Codziennie szyje ona na swojej maszynie sukienki, które organizacja charytatywna wysyła do Afryki i rozdaje potrzebującym dzieciom. Mimo, iż Lilian wykorzystuje do swojej domowej produkcji tylko skrawki materiałów, każda sukienka jest inna, dopracowana w każdym szczególe i ciekawie ozdobiona.

Marzeniem Lilian jest uszycie tysiąca sukienek. Sama przyznaje, że jeśli tylko będzie w stanie, to zacznie od nowa i uszyje ich znacznie więcej. Ta 99-letnia kobieta jest prawdziwą bohaterką. Mimo podeszłego wieku znajduje w sobie siłę, by pomagać innym. Jej działalność na rzecz potrzebujących niezwykle porusza i powinna być dla wszystkich przykładem oraz dowodem na to, że granice są w nas.

fot. screen z The Huffington PostWięcej z kategorii Ludzie
84-letnia Polka podbija świat autostopem!
Senior na końcu świata - Brazylia
Senior na końcu świata – Kuba
Powiązane artykuły
Tej 90-latki życie nie oszczędzało. Ale ostatnio spotkało ją coś cudownego!
Piosenki Hanki Ordonówny
W czym tkwi sekret udanego związku?
Niesamowici Seniorzy-biegacze i ich rekordy
Coraz więcej stulatków w Polsce