99-letnia kobieta szyje sukienki dla dzieci z Afryki

Niezwykła starsza Pani, 99-letnia Amerykanka Lilian Weber - siedząc każdego dnia przy swojej maszynie, szyje sukienki dla potrzebujących dzieci z Afryki. Na swoim koncie ma już ich 840, jej celem jest jednak okrągły 1000.

“Chodzi o pokazanie tym dziewczynkom, że są wartościowe, że mają swoją godność” - tłumaczy prawdziwa bohaterka Lilian Weber. Codziennie szyje ona na swojej maszynie sukienki, które organizacja charytatywna wysyła do Afryki i rozdaje potrzebującym dzieciom. Mimo, iż Lilian wykorzystuje do swojej domowej produkcji tylko skrawki materiałów, każda sukienka jest inna, dopracowana w każdym szczególe i ciekawie ozdobiona.

Marzeniem Lilian jest uszycie tysiąca sukienek. Sama przyznaje, że jeśli tylko będzie w stanie, to zacznie od nowa i uszyje ich znacznie więcej. Ta 99-letnia kobieta jest prawdziwą bohaterką. Mimo podeszłego wieku znajduje w sobie siłę, by pomagać innym. Jej działalność na rzecz potrzebujących niezwykle porusza i powinna być dla wszystkich przykładem oraz dowodem na to, że granice są w nas.

fot. screen z The Huffington PostWięcej z kategorii Aktualności
Przeczytaj artykuł
Wsparcie dla Seniorów Słuchamy-Wspieramy
Telefon wsparcia dla Seniorów
Przeczytaj artykuł
Emerytury tak niskie, że seniorzy muszą dorabiać
Przeczytaj artykuł
Nie żyje Andrzej Gmitruk. Polski trener zginął w pożarze
Powiązane artykuły
Krzysztof Baranowski: pływający Holender
Za co kochamy Danutę Szaflarską?
59-letnia Yasmina odmienia świat mody
Aktywni Seniorzy są wśród nas