95-latek bije rekord świata w biegu na 200 metrów [FILM]

W poniedziałek podczas mistrzostw w Wielkiej Brytanii 95-letni Charles Eugster pobił nowy rekord świata w biegu na 200 metrów w swojej kategorii wiekowej. Mamy nagranie z tego wydarzenia!

95-letni Charles Eugster jest emerytowanym dentystą, a biegać zaczął w wieku 85 lat, kiedy zauważył, że aktywność fizyczna zaczyna sprawiać mu trudności. Zaobserwował, że przybiera na wadze, ale zarazem traci masę mięśniową. Żeby to zmienić, nie tylko zaczął biegać, ale również trenować inne dyscypliny - wiosłowanie, a po dwóch latach również podnoszenie ciężarów, czego przez całe życie nie robił.

Aż do wczoraj senior miał na koncie mistrzostwo świata w wioślarstwie, mistrzostwo Europy w dziesięcioboju, mistrzostwo Szwajcarii w fitness i mistrzostwo kulturystyki. 9 marca 2015 r. do tej listy dopisał mistrzostwo świata w biegu na 200 metrów. Pokonał je z niesamowitym czasem: 55,48 sekundy.

Historia Charlesa Eugstera pokazuje, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć być aktywnym. Gratulujemy sukcesu!

Film pokazujący rekordowy bieg 95-latka (udostępniony przez BBC News)

 

Post by BBC News.

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij