10 cięć w drewnie. Efekt? Niesamowity!

David Warther jest synem światowej sławy rzeźbiarza, Ernesta "Mooney" Warthera. Dzisiaj już starszy pan - również posiada ponadprzeciętne zdolności manualne. W Internecie krąży film, na którym pokazuje, jak z wykorzystaniem 10 cięć zrobić z kawałka drewna prawdziwe szczypce.

Ernest "Mooney" Warther był urodzonym w 1885 roku w USA synem szwajcarskich emigrantów. Jego życiowa przygoda rzeźbą zaczęła się, gdy w wieku 5 lat znalazł na drodze scyzoryk. Od dziecka rozwijał hobby, gdy poszedł do pracy, poświęcał mu długie wieczory. Najsłynniejszą jego sztuczką było zrobienie drewnianych szczypiec z jednego kawałka drewna. Przez 88 lat życia zrobił ich prawdopodobnie ok. 750 tysięcy! Wcale jednak na nich nie poprzestał. Tworzył ciekawe rzeźby, a także niesamowicie dopracowane modele lokomotyw czy budynków.

Dzisiaj w miejscu jego domu i warsztatu działa Muzeum Warthera, w którym urzęduje jego syn. Drewniane szczypce są jedną z jego atrakcji - dostają je wszystkie odwiedzające je dzieci. David Warther nie robi tajemnicy ze sposobu wykonania szczypiec, który jest zaskakująco prosty. Wystarczy 10 cięć scyzorykiem w kawałku drewna! Jak to zrobić - widać na poniższym filmie, który ma już ponad 2 miliony wyświetleń!

zdjęcie: David Warther, screen z udostępnionego filmu na YouTube

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!