Świąteczne marzenia, czyli co kupić babci i dziadkowi na Święta – raport Cafesenior.pl

Grudniowe dni, to magiczny czas przygotowań do Świąt. Zaczynamy dekorować mieszkanie, ubieramy choinkę i… wybieramy prezenty. Zaraz po Mikołajkach warto zamawiać już te na Boże Narodzenie, ale skąd wziąć tyle pomysłów? Dlatego portal CafeSenior.pl, chcąc ułatwić decyzję, zapytał swoich Czytelników, co chcieliby znaleźć w tym roku pod choinką. Sprawdź, co babcia i dziadek chcą dostać od Mikołaja.
Babcia z wnuczkiem przy choince
Źródło: 123RF
Spis treści

Jaki prezent ucieszyłby Cię najbardziej?

To zawsze rodzice i dziadkowie najbardziej głowią się nad tym, co kupić dzieciom i wnukom na Święta. Zależy im, by prezent się podobał, sprawił radość i był spełnieniem dziecięcych marzeń. Portal CafeSenior.pl, który kieruje swoje treści do aktywnych osób 55+, postanowił odwrócić sytuację i sprawdzić, jakie są prezentowe życzenia rodziców i dziadków. Jak się tego dowiedzieć? Najlepiej zapytać u źródła. Blisko 1000 Czytelników portalu odpowiedziało w sondzie na pytanie: Jaki świąteczny prezent ucieszyłby Cię najbardziej? Wiele osób wypowiedziało się też na ten temat na profilu społecznościowym portalu.

Co kupić babci i dziadkowi na Święta?

Zastanawiacie się co kupić babci na Święta? A może nie możecie spać, bo czasu coraz mniej, a nie macie jeszcze prezentu dla dziadka? Przychodzimy Wam z pomocą! Według Czytelników CafeSenior.pl najbardziej pożądany prezent dla dziadków pod choinkę, to… karta podarunkowa do wykorzystania na dowolny zakup. To właśnie tą odpowiedź wskazał blisko co trzeci respondent. To fakt, zakup takiej karty wyeliminuje nieudany i nietrafiony prezent, z którego nikt nie skorzysta. Coraz więcej sklepów oferuje bony, a coraz więcej klientów decyduje się na takie rozwiązanie. Jak to działa? Na karcie doładowywana jest wskazana przez nas kwota, którą osoba obdarowana może wykorzystać w określonym terminie, na dowolne produkty w danym sklepie, zwykle ma na to 6 miesięcy lub nawet cały rok. Efekt? Babcia lub dziadek będą mogli kupić sobie wybraną przez siebie rzecz, z której na pewno skorzystają i będą zadowoleni. Podarunek w takiej formie pozwoli nam uniknąć prezentowej pomyłki.

Coś dla ciała czy coś dla ducha?

Masz problem z prezentem? Zastanawiasz się czy może kupić coś dla ciała, a może jednak dla ducha? Często wręczane w Święta kosmetyki chciałoby dostać 13% ankietowanych. Z pewnością jest to prezent praktyczny, zwykle ma długą datę ważności, a przecież perfumy, żel pod prysznic czy balsam do ciała, zawsze się wykorzysta. Warto postawić na kosmetyki, zwłaszcza jeśli wiemy, jakich marek używa osoba, którą chcemy obdarować.

Co dziesiąty Czytelnik CafeSenior.pl chciałby otrzymać pod choinkę bilety na kulturalne wydarzenie. Często bywa, że dziadkowie nie mają wiele okazji do wyjścia do kina lub teatru. Zwłaszcza w dużych miastach jest mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych, koncertów lub przedstawień. Jeśli tylko dziadkowie czują się na siłach, by wybrać się na przykład do filharmonii, to nie zwlekaj i dokonaj zakupu. A może po koncercie pójdą na pyszną kolację do polecanej przez wnuczka restauracji?

Prezentowe klasyki czy DYI?

Czytelnicy portalu nie okazali się fanami świątecznych klasyków. Tylko 7% osób chciałoby otrzymać coś z odzieży. Zapomnij o podrzuceniu pod choinkę klasycznych skarpet lub kapci. Tyle samo respondentów ucieszyłoby się z dobrego alkoholu.

Co zawsze sprawdzi się na prezent? 15% wskazało, że ucieszyłoby się z czegoś do domu, z kategorii wyposażenia wnętrz lub z małego AGD. Babci zepsuł się blender, a dziadek marzy o nowym ekspresie do kawy? Okazuje się, że Twój prezent do domu może być trafiony.

Na czas nie przyszły zamówione prezenty, a może Twój tegoroczny świąteczny budżet jest skromny? Nic straconego, aż 13% uczestników sondy najbardziej spodobałby się prezent ręcznie wykonany. Podwiń rękawy, poszukaj inspiracji w internecie i przygotuj coś DIY, ang. do it yourself, czyli zrób to sam, a rodzina na pewno doceni Twoje zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowania. Możliwości jest wiele: świąteczne dekoracje, pokrycia poduszek, świece, mydełka, naturalne kosmetyki, biżuteria albo osobisty album ze zdjęciami.

Odrobina szaleństwa

Myślisz, że Twoi rodzice albo dziadkowie to nudziarze? Nic bardziej mylnego! Na pewno nie myślałeś, żeby podarować im voucher na atrakcję. A właśnie taki prezent chce otrzymać 6% badanych. Mama skacząca na bungee, tata jeżdżący po torze wyścigowym, a może dziadkowie lecący balonem? Czemu nie! Lepiej już dziś zacznij szukać niezapomnianej atrakcji.

Tylko jedno życzenie

Portal Cafesenior.pl zapytał również swoich fanów w mediach społecznościowych o to, co osoby starsze chciałyby dostać na Święta. Pojawiały się odpowiedzi takie jak: aparat fotograficzny, by rozwijać pasję, robot sprzątający, ułatwiający dbanie o porządek lub jakąś drobnostkę, bo przecież najważniejsze jest spotkanie z rodziną. Jednak większość komentujących miało tylko jedno życzenie – zdrowie dla siebie i członków rodziny. W końcu to właśnie najcenniejsze co mamy w życiu.

Czytaj również