Środki chłonne na nietrzymanie moczu
Inkontynencja, w zależności od stopnia zaawansowania, wymaga stosowania środków absorpcyjnych. W początkowych stadiach można sięgnąć po wkładki czy specjalne podpaski, natomiast w bardziej zawansowanych stanach pomocne będą np. pieluchomajtki, majtki chłonne czy też podkłady higieniczne na łóżko.
Wszystkie z nich, odpowiednio dobrane zapewniają wysoki poziom komfortu, higieny i dyskrecji.
Co ważne, po uzyskaniu odpowiednich dokumentów można skorzystać z refundacji środków chłonnych i to bez wychodzenia z domu.
Sposoby pozyskiwania środków chłonnych
Postanowiliśmy sprawdzić, ilu z naszych czytelników korzysta z możliwości bezpłatnego otrzymania środków chłonnych, a kto wybiera pełnopłatne produkty.
Ankietowani w zdecydowanej większości – aż 84 proc. – deklarowali, że w pełni pokrywają koszty korzystania środków chłonnych. Tylko 16 proc. badanych uzyskuje dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Może to wynikać z wstydliwego charakteru tego schorzenia. Wiele osób nie chce mówić o tym, że potrzebuje środków chłonnych. Należy jednak pamiętać, że NTM można leczyć, dzięki czemu problem staje się mniej uciążliwy, a niekiedy udaje się go całkowicie wyeliminować.
Innym powodem tak małej ilości osób korzystających z refundacji może być brak świadomości, że w danym przypadku przysługuje dofinansowanie oraz obawa, że formalności mogą okazać się zbyt skomplikowane. Warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem prowadzącym, który z pewnością wyjaśni wszystkie wątpliwości.
Dowiedz się więcej: