Zdrowe stopy z DOZ Fundacją - relacja

CafeSenior.pl i DOZ Fundacja zapraszają wszystkie osoby w wieku powyżej 60 lat, na bezpłatną konferencję pod hasłem „Zdrowe stopy”. Na wtorkowym spotkaniu 10-go marca, już od godziny 11.00 wszyscy chętni będą mogli zmierzyć sobie poziom cukru, ciśnienie krwi, wskaźnik BMI, sprawdzić wagę, nawilżenie skóry, a nawet zbadać wzrok.
Plakat Zdrowe stopy
Fot. Materiały partnera
Spis treści

Relacja z konferencji Zdrowe Stopy 

Wykład, jak dbać o stopy, aby były zdrowe i piękne przedstawiła specjalistka podolog Magdalena Hafezi-Chojecka. O tym jak ważny to temat dla Seniorów świadczyła frekwencja i ilość pytań do prelegentki. Stopy muszą być nie tylko zdrowe ale i piękne. Zbliża się wiosna i lato będziemy chodzić w sandałkach i półbutach warto więc zadbać o stopy.

W drugiej części spotkania Seniorzy wysłuchali prelekcji Nadii Kasprzak z Mary Kay, która przedstawiła wyniki badań na temat pewności siebie wśród kobiet, w myśl ogólnoświatowej kampanii marki pt. Beauty of confidence. Panie przybyłe na spotkanie mogły skorzystać z porad wizażystek oraz profesjonalnego doboru koloru pomadki do swojego typu urody.

Podobnie jak podczas ubiegłych konferencji, i tym razem Seniorzy skorzystali z bezpłatnych badań przeprowadzonych przez specjalistów z Przychodni Synexus oraz badania wzroku przeprowadzonego przez Salony Dr Marchewka. Nowością była za to możliwość zbadania swojego słuchu. 

Konferencja Zdrowe Stopy  

Już w najbliższy wtorek w Łodzi seniorzy będą brali udział w konferencji na temat zdrowia stóp i sztuki chodzenia. Gość konferencji Pani Magdalena Hafezi-Chojecka, podolog, wygłosi prezentację na temat:

  • Sztuka chodzenia w pozycji pionowej. Deformacja stóp, palców, układu ruchu, możliwości korekcyjne i terapeutyczne.

Druga prelekcja poruszy niezwykle ważny temat: „Pewność siebie jako droga do piękna. Czemu Polki mają z tym problem i nie akceptują siebie?” Zagadnienie wyjaśni Nadia Kasprzyk z Mary Kay.  

Na seniorów będą czekać również bezpłatne pomiary:

  • BMI,
  • wagi,
  • cukru,
  • ciśnienia,
  • nawilżenia skóry,
  • a także badanie wzroku.

Konferencja odbędzie się na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, ul. Pomorska 51, sala G-2, o godzinie 12.00, (na pomiary i bezpłatne badania zapraszamy od godziny 11.00). 

Czytaj również