Urszula Dudziak – królowa polskiego jazzu kończy 75 lat

Spis treści

Kilka dni temu wielka artystka polskiej i zagranicznej sceny jazzowej skończyła 75 lat! W jej przypadku wiek to tylko liczba, Urszula Dudziak świetnie się trzyma i udowadnia, że z życia można czerpać pełnymi garściami bez względu na wiek.

 

Urszula Dudziak – artystka


Urszula Dudziak na swoim koncie ma liczne nagrody, została wybrana Śpiewaczką Roku według New York Timesa, wyróżniona przez Telewizję Polonia tytułem „Artysty bez Granic”, odznaczona nagrodą UNESCO „Artysta dla Pokoju” i nagrodzona Fryderykiem w kategorii muzyka jazzowa za całokształt twórczości. To tylko niektóre jej osiągnięcia. I choć w życiu zawodowym radziła sobie nad wyraz dobrze, w życiu prywatnym dźwigała ogromne ciężary.

Czytaj jeszcze: Polskie piosenkarki, które odeszły za szybko 

Urszula Dudziak

 

 

Urszula Dudziak prywatnie


Małżeństwo z muzykiem Michałem Urbaniakiem po kilku wzlotach i upadkach zakończyło się rozwodem spowodowanym zdradą męża. Wcześniej wokalistka mierzyła się także z nadużywaniem alkoholu przez jej partnera.

Po rozwodzie związała się z Jerzym Kosińskim ich szczęśliwy związek trwa cztery lata. Niestety pisarz targnął się na swoje życie. A Urszula znowu została sama.

W 1993 roku wyszła ponownie za mąż za kapitana żeglugi wielkiej.

Sprawdź także: 96-latka wokalistką zespołu grającego death metal