Sprawdź, czy masz zdrowy słuch – spotkanie dla seniorów

W piątek (15 czerwca) w Łodzi seniorzy będą mogli wziąć udział w kolejnym spotkaniu organizowanym przez DOZ Fundację. Konferencja odbędzie się pod hasłem „Zdrowy słuch”, a goście będą mogli zbadać swój słuch.
Spis treści

Problemy ze słuchem wśród osób starszych to dość powszechne zjawisko, dolegliwości najczęściej pojawiają się około 60 roku życia. Warto więc poświęcić nieco uwagi prawidłowej profilaktyce słuchu.

Zdrowy słuch

W programie spotkania, które zaplanowano w centrum handlowym Sukcesja (al. Politechniki 1 w Łodzi) znajdzie się wykład Haliny Kopy – protetyka słuchu pt. „Profilaktyka słuchu, na czym polega badanie słuchu”.

Oprócz tego uczestnicy konferencji porozmawiają także z ratownikiem medycznym – Piotrem Janowskim, który opowie im jak przygotować się do wizyty Zespołu Ratownictwa Medycznego. Zaplanowano także spotkanie z Jackiem Kusińskim, wydawcą książki „Recepta na miliony”.

Czytaj też: Kiedy powinieneś odwiedzić laryngologa?

 

 

Spotkanie "Zdrowy słuch", DOZ Fundacja

 

Darmowe badanie słuchu dla seniorów

Tym razem spotkanie będzie połączone z możliwością zbadania sobie słuchu. Seniorzy mogą zapisać się na badania w „Słuchobusie” przed salą konferencyjną (na poziomie -1 w Sukcesji w Łodzi). Badania będą trwały od godz. 11 do 16.

Dodatkowo, podczas spotkania będzie także możliwość pomiaru ciśnienia oraz wagi.

Zobacz: Zadbaj o słuch, zanim będzie za późno

DOZ Fundacja

To już kolejne spotkanie z cyklu organizowanego we współpracy Cafesenior.pl z DOZ Fundacją dla seniorów 60+. Goście mogli ostatnio wysłuchać wykładów prezentowanych w ramach spotkania „Myśl pozytywnie” i dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

DOZ Fundacja organizuje także koncerty, z myślą o seniorach zaproszono np. Łódzką Orkiestrę Gitarową pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monikę Kamieńską, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.


Zobacz też: Krzysztof Cwynar: Najważniejsi zawsze byli dla mnie ludzie


DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.

 

 

Spotkanie zaplanowano na 15 czerwca w Łodzi w centrum handlowym Sukcesja (al. Politechniki 1) w Sali na poziomie -1 o godz. 12. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.