Roman Kłosowski nie żyje. Miał 89 lat

Aktor z powodów zdrowotnych nie występował już od 2016 roku, nie pozwalał mu na to ciągle słabnący wzrok. Roman Kłosowski zmarł w wieku 89 lat w domu opieki, o jego śmierci poinformował warszawski Teatr Syrena.

Spis treści

Roman Kłosowski – aktor filmowy i teatralny

Skradł serca widzów rolą Maliniaka w kultowym serialu „Czterdziestolatek”. Jednak widzowie mogli go również oglądać na deskach teatrów. Roman Kłosowski występował m.in. w Warszawie: w Teatrze Syrena, Teatrze Nowym, czy w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Ukończył Warszawską Państwową Szkołę Teatralną  na wydziale aktorskim w wieku 23 lat, a dwanaście lat później jako 35-latek zdobył dyplom wydziału reżyserskiego. Debiutował w 1953 roku zarówno jako aktor filmowy jak i teatralny.

Zobacz też: Laudacja pogrzebowa – jak napisać mowę pogrzebową?

W swojej karierze kierował także jednym z łódzkich teatrów – Teatrem Powszechnym.

Maliniak z Czterdziestolatka

Najwięcej popularności przyniosła mu rola Maliniaka w serialu telewizyjnym „Czterdziestolatek”. Grał też w filmach takich jak: „Eroica”, „Ewa chce spać” czy „Hydrozagadka”. Jego ostatnia rola to postać Zdzisia w filmie „Szklana pułapka” z 2012 roku.

Aktor zmarł 11 czerwca 2018 roku w domu opieki pod Łodzią, miał 89 lat.

Czytaj: Wieńce pogrzebowe – jakie kwiaty wybrać na wieniec pogrzebowy

***

źródło foto: Teatr Syrena w Warszawie

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16736
Pytanie: Co jest dla Ciebie priorytetem przy wyborze środków chłonnych?

  Skuteczność wchłaniania moczu

  Ochrona przed nieprzyjemnym zapachem

  Idealne dopasowanie

  Wygoda stosowania

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!