Przytul drzewo i poczuj się lepiej!

Masz wrażenie, że przebywając w obecności drzew poprawiasz sobie nastrój? To nie tylko wrażenie! Drzewa leczą i to dosłownie. Sprawdź, jak działa drzewoterapia, czyli naturalna metoda wspierająca leczenie organizmu poprzez przebywanie pośród drzew.

Drzewoterapia, nazywana także sylwoterapią, pomaga w leczeniu depresji i zaburzeń związanych ze starzeniem się. Możesz z niej skorzystać będąc klientem ośrodków terapeutycznych, SPA i gospodarstw agroturystycznych. Po co jednak płacić, skoro… nie musisz? Nawet zwykły spacer po lesie lub parku ze starymi drzewami poprawi ci nastrój, spowoduje spadek hormonu stresu i wzmocni odporność. Jak to działa? Rośliny pochłaniają szkodliwe substancje, w zamian wytwarzając te korzystne dla człowieka: parę wodną, olejki eteryczne, fitoncydy i tzw. bioprądy, czyli fale elektromagnetyczne.

Od czego zacząć? Najpierw wybierz gatunek drzewa, do którego będziesz się regularnie przytulać. Poszczególne gatunki mają różne właściwości. Skorzystaj z naszej listy i sprawdź, które drzewo najbardziej odpowiada twoim potrzebom. Gdy już wybierzesz konkretny gatunek,  poszukaj jak najzdrowszej rośliny. Przyjrzyj się czy nie ma na niej narośli, jemioły lub hub. I… przytul się! Obejmij drzewo rękoma, przytul się czołem lub oprzyj o nie bosymi stopami. Przytulaj się regularnie, minimum raz w tygodniu przez 10-15 minut. Brzmi przyjemnie? To teraz zachęcamy do wyboru najlepszego dla ciebie gatunku drzewa! Nie zwlekaj, drzewa emitują najwięcej pozytywnej energii właśnie wiosną, gdy budzą się do życia oraz w porze kwitnienia.

BUK

Buk

Buk ma najsilniejszy pozytywny wpływ na psychikę spośród wszystkich drzew! Już 10 minut przebywania w pobliżu buka poprawi Ci nastrój, obudzi w tobie pogodę ducha i uwolni od stresu. Drzewoterapia bukiem poprawia koncentrację, uspakaja i pozwala odzyskać pewność siebie. Jeśli zajmujesz się na co dzień pracą twórczą, to mamy dla ciebie jeszcze jedną ważną wiadomość. Przebywanie w sąsiedztwie buka inspiruje i zwiększa kreatywność. Drzewo to wytwarza najsilniejsze pole energetyczne, emituje energię nawet na odległość 15 metrów. Brzmi niesamowicie? Czytaj dalej!

brzoza 2

Brzoza

Brzoza jest dobra na wszystko. Pomoże ci, jeśli żyjesz w ciągłym stresie – przebywając w jej pobliżu wyciszysz się i uwolnisz od negatywnych emocji. Złagodzi także twoje napięcie mięśniowe, pobudzi krążenie i metabolizm. Brzoza przyspiesza leczenie zranień, oparzeń, ostrych bólów i jest dobra na wszelkie dolegliwości kobiece. Sok z brzozy zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych, a napar z suszonych liści działa moczopędnie i pomoże ci oczyścić organizm z toksyn.

dąb

Dąb

To królewskie drzewo, podobnie jak buk, wzmocni twoją psychikę. Spacer lub piknik pod dębem zrelaksuje cię, przywróci witalność i doda sił. Uwaga, dąb chroni także przed zniechęceniem i zwątpieniem, a przytulając się do niego łatwiej przekształcisz negatywne emocje w pozytywne.

jesion

Jesion

Energia tego drzewa pomoże ci lepiej poznać i zrozumieć twoje uczucia i emocje, a później… ułatwi ich akceptację. Nawet kwadrans tygodniowo w sąsiedztwie jesionu pomoże ci w duchowym rozwoju. To jeszcze nie wszystko! Kora jesionu zawiera garbniki i jest znanym w medycynie naturalnej środkiem przeciwgorączkowym.

kasztanowiec

Kasztanowiec

Przytulając się do kasztanowca złagodzisz swoje stany lękowe, poprawisz nastrój i będziesz łatwiej zasypiać. Energia tego drzewa pobudzi twoją naturalną ciekawość świata i sprawi, że będziesz pełniej korzystać ze swoich życiowych doświadczeń. A wydawałoby się, że to takie zwyczajne drzewo!

lipa

Lipa

Lipa pomoże ci odzyskać siły, pobudzi twój układ oddechowy i krążenia. Dzięki niej odetchniesz głębiej, zrelaksujesz się i spojrzysz z większą refleksją na otaczający cię świat. Dawniej lipy sadzono przy dworach, a dziś przy domach, ponieważ drzewa te przynoszą spokój i harmonię. To jeszcze nie wszystko! Kwiaty suszonej lipy łagodzą podrażnienia  i mają właściwości napotne. Sięgaj po nie śmiało, jak tylko złapiesz przeziębienie lub infekcję.

sosna

Sosna

Sosnowe lasy kojarzą się z silnym aromatem żywicy i zapachem igliwia. To olejki eteryczne, zawarte w komórkach drzewa roznoszą się w powietrzu. Spacer pośród sosen to darmowa aromaterapia! Sosnowe olejki eteryczne działają leczniczo na układ oddechowy i są pomocne szczególnie w przewlekłych schorzeniach oskrzeli. I pomyśleć, że wystarczy tylko przytulić się do drzewa i głęboko oddychać!
Powiązane artykuły
Poznaj najpopularniejsze olejki eteryczne
Naturalny sposób na siwe odrosty
Jak dobrze zacząć dzień?
Na zdrowie!