Kirk Douglas zmarł w wieku 103 lat

Kirk Douglas nie żyje. Aktor zmarł w wieku 103 lat, lecz zostanie zapamiętany jako legenda tzw. Złotej Ery Hollywood. Zagrał w wielu filmach i spektaklach. Za swoją twórczość został nagrodzony Oscarem. Jaka była jego recepta na długowieczność?
Kirk Douglas przemawia
Źródło: Wikipedia.pl
Spis treści

Kirk Douglas nie żyje

Legenda amerykańskiego kina, Kirk Douglas zmarł w swoim domu w Beverly Hills w Los Angeles. O jego śmierci poinformował syn, równie znany i lubiany Michael Douglas poprzez swoje profile w mediach społecznościowych. Aktor miał 103 lata.

Kirk Douglas przyszedł na świat w 1916 roku, w stanie Nowy Jork. W 1996 roku, czyli w wieku 80-ciu lat, został nagrodzony Oscarem za całokształt twórczości. Zagrał w ponad 90-ciu filmach, a część z nich sam wyprodukował. To jeden z najbardziej popularnych aktorów Hollywood. 

Kirk Douglas wiek

Ile lat miał Kirk Douglas? To bardzo zasadne pytanie, ponieważ znany amerykański aktor skończył 9-go grudnia 103 lata. Piękny wiek! Historia seniora zaczyna się w 1916 roku w Amsterdamie, leżącym w stanie Nowy Jork. Nazywał się Issaur Danielovitch Demsky, jego rodzice to dwójka żydowskich emigrantów. Młody Issaur już w nastoletnim wieku postanowił, że zostanie aktorem. Choć dążenia do kariery przerwała mu służba w Amerykańskiej Marynarce Wojennej, to po wojnie powrócił do USA i rozpoczął karierę na Broadwayu.

Kirk Douglas filmy

Jego filmowy debiut to rola w „Dziwna miłość Marthy Ivers” w 1946 roku. Szczyt popularności przypadł na lata 60. Biletem do kariery międzynarodowej okazał się film z 1960 pt. „Spartakus”, w reżyserii Stanleya Kubricka. Łącznie wystąpił w ponad 90 filmach, część z nich wyprodukował. Był bardzo aktywny społecznie. Dodatkowo jest też autorem 7 książek: autobiografii, powieści i… książek dla dzieci, prowadził także popularnego bloga. Ponad 50 lat temu był gościem na łódzkiej Filmówce, gdzie wziął udział w spotkaniach ze studentami i dziennikarzami.

Życie prywatne Kirka Douglasa

Kirk Douglas prywatnie był kochającym mężem i ojcem. Miał dwie żony: Dianę Dill, z którą miał dwóch synów, starszy z nich: Michael, jest również znanym aktorem. Sam ma już 75 lat. Z drugą żoną Kirk Douglas, także doczekał się dwóch synów. Mieszkał z żoną Anną Buydens w Beverly Hills w Los Angeles. Żona Kirka Douglasa w kwietniu tego roku skończyła 100 lat.

Czytaj również