Do poczytania: Dom Czwarty, Katarzyna Puzyńska

Spis treści

Długie zimowe wieczory zachęcają do lektury z kubkiem gorącej herbaty w ręku. Tym razem polecamy wciągający kryminał, siódmą część sagi o przygodach policjantów z Lipowa. Kameralna atmosfera, fabuła osadzona w małej miejscowości, wartka akcja i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. To warto przeczytać!

Saga o przygodach policjantów z mazurskiego Lipowa staje się już kultowa. Katarzyna Puzyńska w mistrzowski sposób łączy powieść obyczajową z kryminałem. Podsuwa wątki, które naprowadzają czytelnika na rozwiązanie, jednak po chwili okazuje się, że odpowiedź na zagadkę może znajdować się zupełnie gdzie indziej. Autorka wprowadza czytelnika w lekką dezorientację, zmieniając kierunki wartko płynącej akcji.

Nie inaczej jest w najnowszej części sagi, pt. „Dom czwarty”. Była policjantka, Klementyna Kopp, wraca po 40 latach w rodzinne strony. I ślad po niej zanika. Mieszkańcy Złocin twierdzą, że nigdy nie dotarła do miasteczka, ale aspirant Daniel Podgórski odkrywa, że lokalna społeczność solidarnie mija się z prawdą. Dlaczego wszyscy kłamią? Co się stało?

Czytaj więcej w CafeSenior: Książka na jesień - "Dasz radę. Ostatnia rozmowa z ks. Kaczkowskim" >>

 

Każda z książek Katarzyny Puzyńskiej składa się z warstw.


Wielu barwnie zarysowanych bohaterów, wiele wątków, wiele pomysłów i możliwych rozwiązań. „Dom czwarty” wciąga od pierwszych stron po ostatnie. Od tej książki naprawdę trudno się oderwać! Każdy z wątków zostaje wprowadzony w odpowiednim czasie i kończy się w zaskakujący dla czytelnika sposób.

Opieszałość policji, prywatne życie i problemy policjantów, morderstwo i złe czyny mieszkańców Złocin, legenda domu czwartego i dramatyczne wydarzenia nad jeziorem Bachotek. Katarzyna Puzyńska konsekwentnie i bardzo wiarygodnie buduje profile książkowych postaci. Być może pomaga jej w tym psychologiczne wykształcenie. I wyjątkowa zdolność obserwacji ludzkich zachowań. Bohaterowie przeżywają osobiste tragedie i zmieniają się pod ich wpływem. Czytelnik ma wgląd w ich emocje, przemyślenia i obserwuje skutki podejmowanych decyzji.

Z każdą stronę, z każdym rozdziałem przybywa wątków, dowodów i możliwych rozwiązań. Książka stopniowo odsłania przed czytelnikiem kolejne warstwy i nie pozwala na dłuższą przerwę w czytaniu. Polecamy „Dom czwarty” wszystkim, którzy mają ochotę na prawdziwie wciągającą lekturę!

Czytaj więcej w CafeSenior: Książka na lato - pierwsza biografia Wandy Chotomskiej >>