Bezpieczeństwo w sieci - spotkanie dla seniorów

Spis treści
W poniedziałek (16 lipca) w Łodzi DOZ Fundacja zorganizuje kolejne spotkanie dla osób powyżej 60 roku życia. Seniorzy wezmą udział w spotkaniu poświęconemu bezpieczeństwu w sieci i bezpieczeństwu seniora. 


Bezpieczeństwo w sieci


Goście spotkają się ze specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa. Wykłady przygotowali dla nich m.in. starszy sierżant Michał Dłubek i sierżant Anna Kalemba z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, oraz Celina Maciejewska – Rzecznik do spraw Seniorów.

Policjanci udzielą rad i wskazówek jak ustrzec się przed oszustami, bezpiecznym dowodzie osobistym i bezpiecznej tożsamości.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany także nowy projekt, którego partnerem jest Urząd Miasta Łodzi - "Teleopaska Seniora". Skierowana jest przede wszystkim do osób po udarach czy zawałach, narażonych na utratę przytomności lub mających problem z pamięcią. Opaska posiada "czujnik upadku", monitoruje także podstawowe czynności życiowe. Projekt ma wystartować od września.

Ostatnim punktem programu jest spotkanie z autorkami książki Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego „Srebrne tabu. Przyjaźń, miłość i seks w wieku dojrzałym” Moniką Kamieńską i Moniką Mularską-Kucharek.

Przeczytaj fragment książki na Cafesenior.pl: Krystyna Sienkiewicz: Ja nie jestem stara, ja się staram

Spotkanie zaplanowano na 16 lipca na godz. 12 w centrum handlowym Sukcesja (al. Politechniki 1) w Łodzi. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Sprawdź też następne spotkanie dla seniorów - 27 lipca 2018:  Koncert dla seniorów – muzyczne niespodzianki

DOZ Fundacja


To już kolejne spotkanie z cyklu organizowanego we współpracy Cafesenior.pl z DOZ Fundacją dla seniorów 60+. Goście mogli ostatnio wysłuchać koncertu „Najpiękniejsze melodie na akordeon”

Dla seniorów przygotowano wcześniej także wykłady prezentowane w ramach spotkania ”Zdrowy słuch” czy  „Myśl pozytywnie”, z którego mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z depresją.

DOZ Fundacja cyklicznie organizuje także koncerty, z myślą o seniorach zaproszono np. Łódzką Orkiestrę Gitarową pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, czy Monikę Kamieńską, która zabrała gości w „Podróż w stylu retro”. Podczas jej koncertu zabrzmiały takie utwory jak “Rudy rydz” autorstwa Marii Koterbskiej, “List do matki” Violetty Villas, czy “Szybki Bill” Katarzyny Sobczyk.

Czytaj także: Krzysztof Szewczyk – miłość do muzyki ma w genach

Oprócz tego seniorzy mieli już okazję poznać bliżej m.in. temat “Zdrowego odchudzania”, podczas którego przybliżyliśmy im skuteczne techniki rehabilitacji „leniwych jelit”,a także doradzaliśmy jak mądrze i skutecznie ćwiczyć (zobacz: ćwiczenia dla seniorów). Z kolei podczas spotkania odnośnie “Zdrowego kręgosłupa” uczestnicy spotkali się z instruktorem nordic walkingu, poznali ćwiczenia dobre na kręgosłup, a gościem specjalnym był Krzysztof Cwynar.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r., by niwelować bariery w dostępie leków w Polsce. Fundacja realizuje swoje cele poprzez finansowanie w całości lub części zakupu leków oraz środków medycznych osobom w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, związanej z koniecznością przyjmowania medykamentów. Swoją działalnością obejmujemy teren całego kraju.
Spotkanie zaplanowano na 16 lipca w Łodzi w centrum handlowym Sukcesja (al. Politechniki 1) w Sali na poziomie -1 o godz. 12.  Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.