28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami – czy padł rekord?

W drugą niedzielę nowego roku ponownie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już 28 raz Polacy pokazali wielkie serca i hojnie wsparli zbiórkę. Tuż przed północą na koncie Fundacji było 115 milinów złotych, a to nie koniec! Liczenie wziąć trwa, ostateczną kwotę poznamy dopiero w marcu. Czy padnie kolejny rekord?
bannery WOŚP
Źródło: Wikipedia.pl
Spis treści

Finał WOŚP 2020

Mnóstwo koncertów, pokazów i atrakcji w wielu miastach w Polsce, ale także na świecie – to właśnie coroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku cel wydarzenia był jeden, wszyscy grali, by zapewnić najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, które wymagają operacji. Największe potrzeby są w takich dziedzinach, jak: chirurgia ogólna, kardiochirurgia i neurochirurgia. Fundacja zakupi między innymi: nowoczesne lampy operacyjne z kamerami, stoły operacyjne i aparaty do znieczulenia.

WOŚP ile zebrano?

Tradycją stało się, że co roku zebrana kwota jest coraz większa. Presja z roku na rok rośnie, bo kwoty robią wrażenie. Zawsze towarzyszy nam to samo pytanie: czy i tym razem uda się pobić rekord? W 2020 roku Polacy nie zawiedli! W dniu finału, przed północą, na koncie Fundacji było o ponad 20 milinów więcej niż w roku ubiegłym.

"115 362 894 zł. Dziękujemy! To Wasza zasługa" – taki wpis można znaleźć na Twitterze WOŚP.

Ostateczna suma jeszcze wzrośnie, ponieważ wiele aukcji jeszcze się toczy. Dopiero po zakończeniu wszystkich działań fundusze zostaną zliczone, a ostateczna kwota zostanie przekazana do publicznej wiadomości, w czasie konferencji prasowej.

Od początku swojej działalności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w trakcie 27 finałów i zbiórek zebrała ponad 1 mld złotych.

 

Czytaj również